Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy, hogy az Amerikai történe...

Hogy, hogy az Amerikai történelmet végig tanuljuk, de Ázsiai vagy más kontinensi történelemről alig esik szó?

Figyelt kérdés

Az Európai okés, mert itt élünk, de az Amerikai történelem miért élvez megkülönböztetést, míg más távoli nagy országok/kontinensekről szót sem ejtettünk. (Még az oroszokról is kevesebb a tananyag, pedig velük sokkal több kapcsolata van Magyarországnak.


Már végig tanultam a kötelező történelmet, most vagyok 12.es és így visszanézve értelmetlen az egész anyag összerakás. Random féléveket tölöttünk Amerikával, konkrétan mindent kell róla tudni....Elnökök élete, függetlenségi, polgárháború, világháború, gazdasági válság mindenestől....de mégis miért? Magyarország és au USA között soha nem volt semmi szinte.


2017. okt. 8. 16:00
 1/5 A kérdező kommentje:
az*
2017. okt. 8. 16:01
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Mi az elnökök életét nem tanultuk, lehet ez a tanárotok egyik kedvenc témája. :)

De a világháború, a gazdasági válság nagyon is hatással volt ránk, még ha nem is közvetlenül. Emellett az USA nagyhatalom, hatalmas befolyása van a világra - így ránk is. Egyébként emlékeim szerint az oroszokról is bőven tanultunk. :)

2017. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezért az oroszokat hoztam fel példának.

Am ázsiai is hatással van sok mindenre, mégsem tanultunk róluk semmit, csak mikor szét lőtték Japánt mert nem akart lőport vásárolni.

A többi érv hasznos volt, lehet azokban van valóban valami.

2017. okt. 8. 16:47
 4/5 anonim válasza:
100%
Visszagondolva tényleg felháborítóan kevés dolgot tanultunk ázsiáról. Márpedig rengeteg dolog van ami aktuális konfliktusokat is segíthet megérteni. Valamint módfelett eltérő kultúrával rendelkeznek az ottani népek, ezáltal nemcsak, hogy érdekfeszítő tananyag lehetne, de jócskán szélesedne a diákok látóköre.
2017. okt. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Észak-Koreáról pl. nem sokat fogsz tudni tanulni, hiába lenne most hasznos. Egyszerűen olyan zárt világban élnek, hogy kívülállóként max találgatások vannak. Nagyon-nagyon ellenőrzik, hogy mi kerül ki, idei sztori, hogy nem tudom hány évig tartottak fogva egy amcsi (vagy tán kanadai) diákot, mert rossz helyen csinált fotót, és életveszélyes állapotban került végül haza.

(Ugyanígy egyébként az ott élők egy eltorzított valóságot tudnak a külvilágról, pl. mi mekkora őskáoszban élünk, mióta nincs vasfüggöny...)


Japánról, Kínáról emlékeim szerint tanultunk történelemből, földrajz-gazdaságtanból is. Talán ott az elnökökről, vezetőkről kevésbé, de ha megnézed, az ő nevüket aktuálpolitikában sem nagyon hallani - max most a koreai válság kapcsán.

Szerintem ennek az az oka, hogy a történelem során (a nagy háborúkat leszámítva) nekik miránk nem volt túlzott hatása - gazdasági szempontból igen, de az arányaiban kisebb tananyag.


Szerintem minden nép a saját szemüvegén, azaz a rá gyakorolt hatásokon keresztül nézi a történelmet. Ez lehet az oka.

2017. okt. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!