Melyik egyetemet, azon belül milyen szakot ajánlotok?
Figyelt kérdés
Érdekel az irodalom egy szinten, magyar emelt faktra is járok jelenleg gimiben. Az angolt viszonylag jól beszélem, de még középfokúm sincs belőle, bár majd felsőfokúzni is szeretnék (elkövettem azt a hibát, hogy nyelvi osztályba jelentkeztem, így elvesztegetve 1 évet érettségi előtt).
A művészetek is az érdeklődési körömbe tartoznak, egy ideig a MOMÉ-ra szerettem volna menni, utána megnéztem az árakat és megmaradt vágyálomnak.
A szabad bölcsészetet néztem még, de a vélemények alapján "büfékar" titulusban van.
Lehet, hogy valaki ennyiből is tud valamit ajánlani, annak előre is nagyon köszönöm. Az "ennyiből semmit nem lehet" és ehhez hasonló válaszokat mellőzzétek, inkább akkor ne is válaszoljatok. Köszönöm!
Magyar, illetve művészetek (nem tudom lehet-e csak így simán rajz nélkül?) szakos tanár esetleg, ha érdekel a tanítás, szereted a gyereket. Véresre nem fogod magad keresni vele, de azért elég biztos az elhelyezkedés. Ha csak lehetséges ELTE.
2017. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Hát pont tanár nem szeretnék lenni, és minden tiszteletem azé, aki ebben a szakmában dolgozik.
2017. aug. 17. 21:16
3/9 anonim válasza:
Meselj kicsit magadrol. Emberekkel szeretsz foglalkozni vagy targyakkal, esetleg elmeletekkel? Csak a gyerekeket nem szereted vagy ugy altalaban az embereket? Szeretsz utazni vagy nyugis vagy? Az h milyen ember vagy ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb, mint hogy milyen fakultaciora jarsz. Human erdeklodessel nem muszaj csak a bolcseszetre es a muveszetekre korlatoznod magad, ott vannak a tarsadalomtudomanyok, a kozigazgatas is. Plusz barmikor megtanulhatsz uj dolgokat is, pl en biosz-kemiaskent sosem hittem volna, h egyszer mernoki palyara kerulok es fizikat meg geptant fogok tanulni.
2017. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 A kérdező kommentje:
A 12 éven aluli gyerekeket konkrétan utálom, még akkor is, ha nem is idegesítőek (ezen egyébként a legtöbben csodálkoznak is). Az ettől idősebbeket és felnőtteket nem mondanám, hogy szeretem, inkább elviselem, csak ne beszéljenek sokat és ne akarjanak a nyakamon lógni, szóval nincs kizárva az sem, hogy olyan munkám legyen majd később, ahol sok emberrel találkozom. Bár talán annak jobban örülnék, ha tárgyakkal és elméletekkel foglalkoznék.
2017. aug. 17. 22:59
5/9 anonim válasza:
Hát akkor maradnak az általad "büfékarnak" titulált szakok, mert más lehetőség ilyen opciókkal nem nagyon van kompromisszumok nélkül.
2017. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
De miért nem államilag támogatottra mennél a MOMEra? Kb csak az megy önköltségesre, akinek már nincs támogatott féléve, ugyanis külön felvételi van, nincs kedvezőbb helyzetben az, aki önköltségesre menne, meg aki mindkettőt bejelöli, csak egy ponthatár van. Szóval én nem húznám ki teljesen emiatt, bár elég nehéz bekerülni és a rajzolásra se árt sok időt fektetni, bár szakfüggő, hogy hova mennyire számít. A bölcsészettel tényleg nem sok mindent tudsz kezdeni, ha nem akarsz tanítani, nagyon szerencsésnek kell lenned, hogy olyan munkát találj, amit szeretsz és amit meg is fizetnek. Persze nem lehetetlen. Amúgy szerintem tölts ki néhány önismereti tesztet, a felvin is van, meg szerintem ez jó még: [link] természetesen nem szentírás amit ezek írnak, de esetleg írhat olyan szakát, amire nem is gondoltál eddig és tetszik.
2017. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, ebben nem igazán vagyok otthon. Ki tud menni államilag támogatottra? Mik a feltételei?
2017. aug. 18. 22:38
8/9 anonim válasza:
Aki eleri az allamilag finanszirozott kepzes ponthatarat. Nezegesd a felvi.hut, van ott egy pontszamito kalkulator is.
A felvi azert hasznos, mert ott van az osszes egyetem osszes kepzese. Kivalasztasz egyet, pl elte, kidobja a karokat, ott a szakokat. Pl az elten akkor a ttk-t, tanitokepzot, infot meg se kell nezned, csak a bolcseszkart, a jogit, a tarsadalomtudomanyit. A Semmelweis egyetemet, hittudomanyi foiskolakat megint folosleges lesz bogarasznod, ha esszel keresel akkor nem fog olyan sokaig tartani. Igy szepen vegigmesz rajtuk es szukulni fog a kor. Kicsit kaotikus az oldal es kb tiz eve, ha nem regebb ota ugyanugy nez ki, de ott minden kerdesedre megtalod a valaszt.
2017. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Mindenkinek van azt hiszem 12 de ez nem biztos államilag finanszírozott féléve, szóval amennyiben eléri az adott szakon az állami ponthatárt (ami általában magasabb mint az önköltségesé) akkor nem kell fizetnie a képzésért. A MOME-n nem az érettségiből számolják a pontjaidat, meg nem számít semmilyen plusz pont, több fordulós felvételit szerveznek, amin ők pontozzák a teljesítményedet és így lesznek pontjaid. A felvételi milyensége szakonként különbözik, de általában van egy eddigi munkákat tartalmazó portfólió, egy vagy kettő több napos ottani feladat és interjú. Érdemes elmenni nyílt napra tájékozódni, de ez a többi egyetemre is igaz. A felvi meg tényleg nagyon hasznos oldal, ott is rengeteg információ fellelhető.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!