Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a kreditindex és a...

Mi az a kreditindex és a korrigált kreditindex? Mit mutat, hogy számolják, mire jó?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy benne van a tanulmányi- és vizsgaszabályzatban, de nem értem.
2008. okt. 18. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az egyik a szakon előírt félévi kreditmennyiségével osztja az elért kreditjeid. A másik pedig azzal a kreditszámmal,amennyit felvettél.

ez egy hasonló kérdésre adott válasz volt itt az oldalon,én csak bemásoltam:-)

2008. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Na szóval. ennek csak az ösztöndíj szempontjából van jelentősége...

(lehet másból is, de Te az ösztöndíjadon fogod megérezni...)

Ez úgy van, minél több felvett és teljesített kredited van, annál jobb lesz az átlagod. Még asszem 3 éve kiszámoltuk, ha valaki felvesz és teljesít 50 kreditet és mindre 2-est kap, akkor is 5ös körüli lesz az átlaga. Ellenben felveszel kevés kreditet, mindet 5össel teljesíted sem lesz 5-ös átlagod... Tudom szemétség, de ez van.

S ha valamit nem teljesítesz ez húzza az átlagod a mélybe.

Pl: nekem volt 8 felvett tárgyam előző félévben, ebből 5öt 5ösre teljesítettem, 3at nem teljesítettem és 0.88 lett az átlagom... Hülye gyerek Te meg szakadj meg... Na mindegy... szóval kb ennyi. A tanulmányi tájékoztatóban meg van egy képlet abba helyettesíts be, mint anno fizika vagy matek órán és megkapod az eredményt...

2008. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mamut0507 válasza:
100%

A második válaszolót javítanám ki, ha 50 kreditet felveszel, 3-asnak kell mindennek lennie (és persze mind az 50 kreditet teljesíteni kell), hogy 5-ös legyen az összesített korrigált kreditindex. és persze ez az első félévben.

Amúgy úgy van, hogy a tanulmányok kezdetétől számítva az érdemjegyek és kreditpontszámok szorzata osztva az érdemjegyek és kreditpontszámok szorzata osztva az aktív félévek száma és a 30 kreditpont szorzatával és szorozva egy korrekciós tényezővel, mely a tanulmányok kezdetétől teljesített és felvett kreditpontszámok hányadosa.

Azaz példával szemléltetve:


1. félévben felvett: 36, teljesített 24(5,3,12,4,2,2)1,1,1

2. félévben felvett: 28, teljesített 16(5,4,3,2)1,1

3. félévben felvett: 32, teljesített 24(4,3,2,14,3,2)1,1

Ha minden tárgy 4 kredit /zárójelben a kapott érdemjegyek: 12 esetén elégtelen, majd elégséges, a zárójel után pedig a nem teljesített tárgyaknál kapott elégtelenek(2. félévben egyik tárgyból nincs érdemjegy)/

Felvett kredit összege: 96

Teljes. kredit összege: 64

Aktív félévek száma: 3

Tehát a képlet alapján:

tárgyanként(Kapott érdemjegyek átlaga * kreditpont) összege/aktív félév*30*teljesített/felvett kredit

Jelen esetben:

220/3*30*64/96=1,63

2016. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!