Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE-Mérnökinfó BSC/MSC-s...

OE-Mérnökinfó BSC/MSC-s diákok help! Van Itt olyan, aki beletartozik ebbe a kategóriába?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár kérdést feltenni, a suliról, vizsgákról, tanárokról, programozás nyelvekről, az átlagos túlélhetőségről, stb. Bárki aki oda jár kérem hogy jelezze!


.Hogy érzed, mennyire szeretsz odajárni? Milyen az alaphangulatod? Szeretsz odajárni, vagy váltanál?


.Átlagosan hány vizsgád van egy évben? Mennyie teljesithetőek? Milyen hosszú a vizsgaidőszak? Hogy működik nálad az utolsó hét vizsgák előtt, pót-hét van, vagy valami más a neve? Hogy vannak a javitások? Hányszor mehetsz vizsgázni? Van pót-pót?


.A tanárok mennyire segitőkészek, szeretnek tanitani(a legtöbb esetben ez megmondható)? Mennyire lehet őket elérni, ha valami gáz van?


.Mit gondolsz, melyik az a programozásnyelv, amit érdemes megismerni mielőtt odakerül az ember? Hallottam, hogy sokan buknak prog1-en gondolom valamivel csak előre lehetne készülni.


.Mennyire lehet követni a minta tantervet? Sok helyen olvastam, hogy relativ kevesen végzik el. Ennek az az oka, hogy nem birják és inkább abbahagyják, vagy az az oka, hogy találnak munkát és nincs értelme befejezni, inkább dolgoznak?


Köszönöm a válaszokat!!



2017. jún. 3. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

barátom te nem végeznéd el.

A kérdések alapján egyáltalán magadnak ki tudod törőlni wc után?

2017. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl sok és fölösleges kérdésed van. Ha oda szeretnél járni akkor matekból legyél otthon meg kezdj el C# nyelven programozni.
2017. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# kössz, nem arra vagyok kiváncsi, hogy szerinted el tudom e végezni! De igen egyébként ki tudom törölni, ne magadból indulj ki!


2# egyszerűbb egyhelyen feltenni mindet, mint hogy 5 adagra szórjam szét, de azért köszi a választ

2017. jún. 3. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem árt, ha elkezded tanulni a C#-ot. És nem árt, ha már most elkezded próbálni az algoritmusokat. Leprogramozni a programozási tételeket. Minimumkiválasztás, rendező algoritmusok, keresések, halmazműveletek.

Én 2011-ben úgy mentem oda, hogy programozási versenyeket jártam, tudtam programozni Pascalban, C/C++-ban és az 1. programozási tárgyon csak 3-ast adott egy bizonyos rettegett hírű tanár úr, mert az egyik zh-ban nem sikerült időre elkészülnöm a legtöbb pontot érő feladattal: egy struktogrammal. Így is az egyik legjobbnak számítottam a csoportban (kb. a fele bukásra állt a tárgyból (akkor még nem prog1 gyaknak hívták, hanem OOP-nek)). Szóval a folyamatábrák, struktogramok, pszeudokódok működésének is utánanézhetsz.

Ami szerintem nehezebb, az a matek, fizika. Valójában nálunk középsuliban erős matek volt, de mégis nehézséget okozott, mert szokatlan volt a nyelvezet, a sok definíció, tétel, bizonyítás. Ezt nem mondom, hogy előre kezd el magolni, de majd figyelj oda!

Általánosan is azt mondhatom, hogy az 1. 2 félévet kell nagyon megnyomni. Hazamész, lehet, hogy fáradt leszel, de tanulj, amennyit bírsz. Lehetőleg még aznap nézd át az aznapi anyagot és készülj fel a következő órákra! Sok lesz ugyanis a beadandó (kb. házi feladat) is vagy a felkészülést igénylő óra (van ahol beugróra is lehet számítani).

Átlagosan talán 6-7 vizsga van egy félévben (más néven szemeszter), de vannak évközi jegyes tárgyak is, ahol év közben kell jól megírni a zárthelyi dolgozatokat (ZH) vagy beadandó van vagy egyéb követelmén.

Ha nagyon összecsapnak a hullámok feletted, akkor mindenképp úgy érdemes priorizálni, hogy azokat a tárgyakra koncentrálj, amikre más tárgyak ráépülnek (egyes tárgyaknak előkövetelménye egy előző tárgy teljesítménye), de 1. félévben tényleg a legjobb, ha az egészre odafigyelsz. Szinte mindenki csúszik itt, de ne az legyen a követendő példa, mert mint ahogy az egyik tanár is megmondta, ha valaki 100% elérésére készül, lehet, hogy sikerül neki a tárgy. És pl. ha mondjuk középsuliban/gimiben volt valami erős tárgyad, ami besegíthetne egyetemen is, de Te halasztasz egy tárgyat későbbre, akkor addigra már azt is elfelejted, amit középsuliban/gimiben még tudtál (pl. én így jártam a villanytannal meg egyebekkel).

2017. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Pont erre számitottam.
2017. jún. 4. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha matek vagy egyéb ilyen tárgyakból gondod lenne akkor meg keress korepot. Rengeteg mérnök tanuló jár ilyenekre.

Hozzáteszem, hogy rengeteg öreg diák elég jól meg is él ebből :D

Ha jó helyre mész kb 5 évre visszamenőleg felkészítenek a típusfeladatokra.

2017. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!