Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE biológia alapszakról mik...

Deff kérdése:

ELTE biológia alapszakról mik a vélemények? Milyen hamar lehet kutatói irányba orientálódni? Mennyire gyakorlatias az oktatás?

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Csak kutatói irányba lehet orientalodni, az ELTE TTK-n en bloc minimális a gyakorlatias részek arány, kvázi nincs is
2017. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó szak egy jó egyetemen. Rengeteg gyakorlat van. Természetesen minden alapszak alapozó, de ez jól felkészít a Biológus MSc-re, ami után lehet folytatni PhD-n. Professzionális tudományos kutató PhD-vel lehet az ember. Az ELTE TTK Biológus képzése mindig is professzionális kutatóképzés volt.


Rögtön az elejétől lehet keresni egy jó témavezetőt és belefogni egy TDK-s kutatásba. Egyébként ezt már hamarabb is lehet középiskolásként a Kutdiák (TUDOK) mentorlista alapján.

2017. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 biomókus ***** válasza:
100%

mindenkinek más tapasztalatai vannak, nekem pl rossz. Jó néhány tanár elvette a kedvem a szaktól, és mint minden egyetemen, itt is vannak igazságtalanságok.

Ha rengeteg ambíciód van, tényleg minél hamarabb tdk-zz, nem kell feltétlenül az eltén mint eltehallgató (sokan az MTA-n meg a kokiban tdk-znak). Ha jól hallottam megreformálják megint az egész tantervet, gyakorlat már alig lesz, elég sok gyakvez kiakadt erre.

2017. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó lenne tudni hogy milyen lesz ez a megreformált tanterv.
2017. máj. 19. 11:11
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Az ELTE TTK-t ismerve (5 év tapasztalat) egy kalap szar lesz
2017. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 biomókus ***** válasza:
85%

mint írtam, nem lesznek gyakorlatok. Úgy hírlik, hogy a kötválas gyakorlatokat mindenképp megszüntetik, alkalmazottak se biztos, hogy lesznek, és az előadásokra és szemináriumokra mennek rá.

Hogy van-e valami hivatalos hír, azt nem tudom. A TTK-t ismerve majd vmikor augusztusban hirdetik meg a 2017-es tantervet.

2017. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 biomókus ***** válasza:
100%
*2017/2018-as tantervet
2017. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A reformálás legfőbb lényege, hogy ne legyen szakosodás bsc keretein belül.

Ez azzal jár, hogy az eddigi gyakorlatok, és elméleti kurzusok nagy részét törlik (több helyen új akkreditáció is kelleni fog).

Helyettük általános szaktudást adnak, és ami most a bsc képzésen belül volt, azok nagy része átalakítva bekerül az msc képzésbe, és az ott lévőkkel fognak egybe olvadni.

A bsc keretein futó gyakorlatok és előadások nagy része nem csak általános alapozást adott, hanem elkezdett néhány kutató miatt az adott területükbe "furakodni", így az általános tudás adás jellegét vesztette.

Így fordult elő az, hogy a végzett diákok torz tudással rendelkeztek, és volt amit nagyon jól tudtak, szinte msc szinten, és volt amit pedig alapozó szinten sem.

Miután ez az egész országban így volt, ezét a torzítások miatt nehéz volt az egyetemek msc- phd képzései között vándorolni, és helyhez rögzítette- kényszerítette a diákokat. Ha felvettek debrecenben, vagy pesten, akkor a legnagyobb esélyed az msc-re ugyanott volt, és ez ebben a formában nem bolognai-féle bsc-msc képzés struktúra, hanem csak egy klónja, ami helyhez köt. Ezt még ki is tudnák heverni a diákok, és az ország is, de a gond, hogy a nemzetközi tudományos vérkeringésbe így a bejutás esélye minimális.

Eleve nem lett volna szabad így kialakítani, de valami miatt az intézmények ragaszkodtak hozzá (nem az oktatók, hanem az intézmények, akiknek az oktatók jelezték a hibát már a bevezetés utáni első években), és most "mindenki szívja a fogát".


És még nem is beszéltem arról a tévképzetről, hoyg egy ökológus azt képzeli, hogy neki nem lesz szüksége genetikára, és mondjuk egy analitikus azt képzeli, hogy neki soha sem kellesz ökológia, és így a szakosodás úgy történt, hogy akinek ment a szubindividuális biológia az azzal foglalkozott, akinek pedig ment a szupraindividuális biológia az pedig azzal (értsd amiből több jó jegye volt!!).

Amikor megjelennek a nemzetközi pályázati rendszerek, abban rendre komplex akár interdiszciplináris tudást várnak el, és ebbe a jelenlegi rendszer gyatrán szerepelt.

A pályázatokat rendre azok által nyerték el, akik kiszabadultak phd, msc képzésre, vagy akár már bsc képzésre külföldre, és külföldi intézmények papírjaival kapják meg az itthoni intézmények.

Az ezenkívül pályázatokban rendre itthon döntenek, és azokból folyik a kutatás.

Azaz egyszóval belterjes lett (korrupt ha úgy tetszik), és ez a halála egy versenylapú tudománynak (mert ugye az van a világban, pályázol, és ha jól dolgozol, akkor kaphatsz esélyt újabb pályázatra, szemben a Sanyinak tegyetek el még pár misit nyugdíj előtt van öt évvel, abból kihúzza típussal).

(persze a képzési költségek is csökkennek így- nincs annyi pl vegyszer használat, amivel az állam ismét pénzt spórol meg, de ez csak hab a tortán; persze azon sem lepődnék meg ha ezt is elszúrnák "túlzásokkal" :)

2017. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 biomókus ***** válasza:
100%
köszi #8as, szépen elmondtad! :)
2017. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a terjedelmew és pontos választ:)
2017. máj. 22. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!