Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi Radnótiba mennyi...

A szegedi Radnótiba mennyi szabadidőm maradna?

Figyelt kérdés

Egyébként a humán érdekelne

Hétvégén nem szeretnék olyan sokat tanulni

(1-2 óránál többet nem)


2017. ápr. 22. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

újabb gyökér kérdés....

szted ezt meg lehet válaszolni?? kizárólag a te értelmi képességeidtől függ.

2017. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1-2 óra tanulás képességektől függetlenül hétvégén kevés a szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumban, ha ez a fő szempontod, akkor ne akarj elitgimibe menni!


Aki ott annyira "zseni", az a diákolimpiára hajt, azért tanul 1-2 óránál többet hétvégén, aki pedig átlagos, az kapaszkodik, hogy jó legyen az átlaga a felvételihez.


Az, hogy az RMG-ban az L általában a sznobok, helyi tehetősek osztálya, nem azt jelenti, hogy a tanárok nem jók és hogy nem követelnek nagyon keményen!


A fenti tény inkább az osztályközösséget befolyásolja.

2017. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És az L osztály milyen tagozat, kedves második?
2017. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
# 3.: Amikor én jártam, az L a humán tagozat volt.
2017. nov. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4: az ma már a D osztály egyik fele (másik spanyol), de a tablókon sem látok L-t.

Nézd, kedves kédező, attól függ, mennyire szivacs az agyad, illetve milyen hatékonyan tanulsz. Végzős spac. matekosként írom a tapasztalataimat. Én kampánytanuló vagyok, így vannak majdhogynem tanulásmentes heteim és olyanok is, amikor minden délután végig tanulok a következő pár nap számonkéréseire (nem követendő példa). Ezt úgy, hogy 7.-ig nem készültem otthon semennyit, mert amit órán figyelve magamba szívtam, elég volt a kitűnőhöz. Utána a Radnótiban már megtanultam, hogy ez nem elég, de így is nagy segítség, ha mindig foglalkozol egy kicsit vele, és figyelsz, aktív vagy az órán. Átlag heti 6-7 órára kijön nagyjából nekem, de ebben benne vannak a beadandók, meg ismétlések érettségire. Attól függ, h hétvégén mennyit tanulsz, h hétközben hogyan osztod be az idődet. Lehet mellette edzésekre járni, de akik 7.-ben még naponta keményen versenysportoltak, mára már nem űzik olyan szinten.

Humán osztályokban persze lehet, másképp megy, reált érteni kell, attól függően sokkal több vagy éppen kevesebb ráfordítást igényel, a humán tárgyak sokkal inkább a memóriádra építenek, de neked kell tudnod, milyen hatékony vagy. Ha pedig jó diplomát akarsz majd és sikeres akarsz lenni, előbb-utóbb rájössz, hogy ez nem nagy ráfordítás. Ha nem tudsz min. heti 4 órát tanulásra szánni (amit beoszthatsz úgy is, h a hétvégéd szabad legyen), akkor gondold át még egyszer.

2017. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 5.: Napi egy óra, azaz heti 7 óra tanulás semmi.


Azt hiszem zsenivel állunk szemben. Napi egy órában mit tanulsz? Már, bocs, de pl. matematikára mennyi időt szánsz 10 percet? Nyelvtanulásra 20 percet? A többire marad 30 perc és így vagy kitűnő?


Azért, ha zseni vagy, ez akkor sem menne. Mire előveszed a könyvet, elteszed az előzőt, kinyitod a megfelelő helyen, kikeresed, amik kell, utánanézel valaminek, az már több idő...

2017. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az 1-2 órát naponta értetted, az tuti elég átlagosan.

A 2. válasz L-esekre vonatkozó része nem túl releváns, ugyanis már 13 éve nincs ilyen tagozat... A tanárok vegyesek, vannak jók, vannak, lazák, vannak, akik sokat követelnek. Őszintén szólva a humán tárgyak nagy részét magolni kell, szóval ha fotografikus memóriád van, akkor kb. semennyi idő, ha nem... hát én nem oda mentem, mert nekem nincs sok kedvem annyi (sztem felesleges) infót betuszkolni a kobakomba. Jó, amúgy nem csak arról szól, de egy csomó lexikális tudást is elvárnak, azzal meg minek tölteni az időt, ha ott az internet? De ha tényleg ez érdekel, akkor hajrá, a legjobbakat kívánom, kedves kérdező.

#6: Tedd a szívedre a kezed és mondd, mikor tanultál minden nap legalább 2 órát hétvégén is?

A fentiekben én az üresjáratot nem számoltam bele (meg az iskolában - szünetekben - tanulást sem, ami jelentős részét teszi ki). De részletezve:

Mint említettem, kampánytanuló vagyok, ami nem jó, mindenki ellene tanácsol, nem lesz hosszútávú az eredmény, de működik a magolós (humán) tárgyak esetében. Most érettségi előtt nyilván jobb lenne, ha nem így csináltam volna mindig is, de tavaly én írtam a legjobb töridogákat úgy, h előtte 1-3 nappal tanultam sokat délután, illetve óra előtt szünetben mindig átnéztem. Mert hiába próbálja bemesélni a töritanár, h ó, ezt már 9.-ben megtanultad!, szerintem világos, h csak magára az összképre emlékezhetsz, a pontos részletekre nem, szóval 60%-át újra kell tanulni (amit ismétlőórak keretében meg is teszünk). Magyarra kb sosem tanulok, doga előtt szünetben átnézem a füzetem, és annyi. Ott az is segít, h jó a beszélőkém, ha felelésről v esszékről van szó, illetve tetszik a tanár módszere, h mindig asszociációval ismétlünk. Érettségi miatt nem aggódom nála, aranyos, összehordok majd mindent szépen nála (magyarból is kb minden évben csak 5-öseim voltak). Figyelni kell órákon, és kész. Lehet, h ez csak az én szivacsagyam...

Nyelvek: kedvenc tantárgyaim, élvezem őket, sőt, unom is magam az órán, a fejembe szállnak hamar, otthon minimális ráfordítást igényel csak az iskolában elvárt szint hozása, de én pluszban foglalkozok vele, amit nem is számítok tanulásnak, mert szórakozás. Angol gyakorlása kb. netezés, angol filmek, videók... ezt nem tudnám tanulásnak számolni, de megdobná jócskán a tanulási időt, ha annak venném. Amúgy most szintemelőztem belőle, úgyh be sem kell járnom, mert előrehozott érettségihez tavaly letettem az osztályzót, vagyis heti +3 óra iskolai tanulás/lazulás, mikor hogy.

Második idegen nyelv készülés OKTV-re, az tényleg kb. heti 3 óra megvan, nyáron is készültem rá, de az szabadon választott dolog, nem számoltam bele, mert a kérdezőnek még nem opció. Nyelvtanárom mondja, h 3*10 perc sokkal több, mint 30 perc, ha nyelvtanulásról van szó.

Reál tárgyak:

Matek: vagy van tehetséged hozzá, és alig kell tanulnod, vagy szenvedhetsz vele órákon keresztül egy rossz tanárral. M-esként az a luxus ér bennünket, hogy jó tanárokat kapunk, napi ráfordítás max. 15 perc bőven elég, de tényleg sokszor nem is kell, de ez témakörfüggő is.

Fizika(/kémia): na igen, itt nem kéne kampánytanulónak lennem, mert az elméletet együtt kell érteni a képletekkel és alkalmazni tudni sok gyakorlás által a feladatokban, de tfh heti 3-szor van óra, aznap háromnegyed óra tuti elég az órán tanultak ismétlésére. Doga előtt pluszban 2-3 délután kampányban :D

Aztán készségtárgyakra nem kell készülni, biosz, földrajz, infó (utóbbi 2 már csak faktosoknak van) megint órán figyelős... Ez az én “titkom”.


Hétvégémet alkalmanként tehát megdobják a töri tzk, magyar beadandók, matekból általában kapunk 3-4 órányi házidogát, töriből ismétlés, tehát ha szőröstül-bőröstül nézem, akkor lesz heti 10 átlagban, ami jelenthet beadandók és dolgozatok híján egy heti 2 órás, rossz esetben, ha minden összejön, egy heti 25+ órás tanulást is. De hangsúlyoznám, h ez a tananyagi eltérés miatt nem feltétlenül így lesz neked, kedves kérdező, hiszen majd te döntesz a fakultáció(i)dról, versenyekről, de ami a legfontosabb, a tanulási stílusodról.


Nem tudom, mik mások tanulási szokásai, őszintén kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan csináljátok. Nem szarkasztikus vagy sértő akartam lenni, csak leírtam őszintén, én mire mennyi időt szánok. És ez függ az adott tárgyat tanító tanártól is. Személy szerint utálom, h törire kell majdhogynem a legtöbbet készülnöm, mert a tanár szigorúan feleltet, de valószínűleg majd ez kifizetődik érettségin (az, hogy azon kívül mikor, már egy mádik kérdés...).

Illetve alakulni is fog, látni fogod, h milyen szinthez mit kell hozni. És a jegyek nem teljesen reprezentatívak, hiszen egy bizonyos tanár adja őket, illetve a bejelentett dolgozat esetén ugye itt van a kampánytanulás, ezért ha mész versenyekre, azok őszintébb visszajelzést adhatnak, és összehasonlítási alapot az ország többi diákjával.

Ha taszít a tanulás gondolata, tényleg ne gyere elit gimibe, de lehet, h csak elsőre hangzik ijesztőnek, hidd el, hozzászoksz, mi sem gondoltuk volna 7.-ben, h ennyi mindent meg tudunk ugrani.

2017. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7.: Nem elég napi 1-2 óra tanulás, ne magadból indulj ki, vagy legyél őszinte!


Korábban leírtad, te egyébként is kampánytanuló vagy, azaz mindig a teljesítés előtt ülsz neki egy nagyot tanulni. Pont te magad írtad, hogy ez nem követendő példa.


Privátra miért nem válaszoltál?

Írtam tanácsokat, erre semmi válasz, de idenyomsz egy oldalas szöveget, amit senki sem fog végigolvasni, mert már az első mondat hülyeség. Megy is lefele a százalékod 94%-ról, már92 %-on vagy.

2017. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Próbáltam legjobb tudásom szerint válaszolni a kérdezőnek. Nyilván magamról tudok legpontosabban beszámolni, nem ismerem minden osztálytársam időbeosztását. Ha sokan válaszolnak a kédésre, abból meg már lehet átlagolni.

Igen, ha hosszútávú tudás kell, a kampánytanulás nem követendő példa, így nem javaslom reáltárgyaknál, azonban azt is leírtam, hogy humán tárgyaknál szerintem kb. az egyetlen járható út, ha nem kell a sok felesleges lexikális tudás hosszútávon.

Nem értem, miért kell gyűlölködnöd.

Mások vagyunk, nekem kb. ennyi, neked más. Te mást is beleszámolsz a tanulásba, én pedig nem (de erre is kitértem). Rengeteg tényező befolyásolja, de ezt is leírtam.

Igen, bő lére eresztettem a választ, hogy minél pontosabb képet fessek, ezáltal minél értelmezhetőbb választ adjak, hogy segítségére lehessek a kérdezőnek. Akit nem érdekel, nem muszáj végigolvasnia.

Mondj ellent nyugodtan, ha nem értesz egyet, írd le neki a saját tapasztalatodat, azzal tudsz segíteni a kérdezőnek, nem azzal, ha itt vádaskodsz. És szerinted ide járok dicsekedni névtelenül a gyakorira? Ha az önbizalmam jogosságát akarom tesztelni, nem névtelenül “hencegnék”, hanem elmegyek egy tanulmányi versenyre, ahol összemérem a tudásomat másokéval, az eredmény pedig objektív.


De nem akarom a politikai kategória szintjére süllyeszteni itt a beszélgetést. Ha szeretnél erről vitatkozni, írj privátban (ha nem releváns a kérdezőnek). Én azért ide fejtettem ki hosszan, mert úgy gondoltam, érdekelheti.

Sajnálom, ha bárkit megsértettem, mint már említettem, nem volt szándékomban.

További szép napot, neked pedig kitartást és eredményes felkészülést, kedves kérdező!

2017. nov. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9.: Napi 5 óra tanulás hétköznap ajánlott. Szükség esetén több. Az, hogy a napi 1-2 óra tanulás népszerűsítése hülyeség, nem "gyűlölködés".


(Fent is írtam, hogy privátban írtam neked, nem válaszoltál azóta sem a tanácsaimra, egyszóval nem értem, miért hiányolod hozzászólásodban a privát megkeresést?) Csak szólok, a 94%-od, már csak 90%.


Privátban kaptam tőled egy ilyen mondatot: "Amúgy milyen egyetemre jársz - ha egyetemista vagy -, h ilyenkor írsz? Csak hogy mire számítsak. :D".


Fejtsd már ki nekem privátban, mire számítanál?

Ha azt írom, Cambridge, az már jó? Vagy írjak Oxfordot?

És mi van, ha egy magyar vidéki egyetem, mert arra volt pénz?

2017. nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!