OE KVK Villamosmérnök levelezőt érdemes másod diplomának bevállalni munka mellett?
Sziasztok. Kicsit meredeknek tűnik értelmes villamosmérnöki tudást felszedni teljes munkaidős munka mellett. Szereztem már egy kémia alapdiplomát, ez szerintetek érhet valamit? Nem hiszem, hogy az ott tanult matek (a fizika meg pláne nem) lefedné a kandós követelményt, de egész jó alapom már lenne egyetemi természettudományos tárgyakból. Van valami kémiai követelmény villamosmérnöki képzésben, amit lehet elfogadtathatok előző tanulmányok alapján?
Programozást próbálgattam könyvekből, Stack Overflowról, BME-s programozás alapjai jegyzetből, stb., középiskolai alapjaim nincsenek, elég strukturálatlan ebben a tudásom
Kb mennyire hagyatkozhat egy hallgató autodidakta módszerekre? Fontos a laborgyakorlat és az oktatói tudásátadás?
Én a helyedben inkább egy Vegyész/vegyészmérnök MSc-t csinálnék, sokkal hasznosabb egy MSc mint 2 BSc.
Amúgy ha mégis villamosmérnök mellett döntenél, akkor pl a matekot (legalábbis 1-2 félévet tuti) el tudnád fogadtatni szerintem, az analízis az mindenhol analízis.
Továbbá az ilyen tölteléktantárgyakat is, pl mikro/makro,vállgazd,jog.
Ui: Bár ha a kereset is fontos tényező, akkor a villamosmérnökkel jobban járnál, még BSc-vel is (sajnos :( ) többet keres mint egy vegyész.
De ha vegyiparban dolgozol jelenleg, mindenképp a vegyész MSc-t ajánlom.
Vegyész dologgal annyi a bajom, hogy piszok monotonnak és manuálisnak tűnik az egész. Ez alól egyik kivételnek az elméleti kémiát látom, ami puszta akadémia, és, ha nem vagy kiemelkedő, értelmetlen csinálni. A másik meg a folyamatmérnöki, aminek erős gazdasági oldala is van és mocsok száraznak tűnik.
Pusztán praktikus okokból ésszerű lenne a vegymérnöki, de abban nincsen semmi rugalmasság és jó eséllyel utálnám, amit csinálok.
Meg amúgy nem vegyiparban dolgozok, mert diplomás munkát nem találtam (BSc szinten kezdőként van kb 2 az országban).
"az analízis az mindenhol analízis"
Ettől a kijelentéstől szerintem minden villamoskari tanár falra mászna. :D
Szerintem a vegyész mérnökök fizetése / elhelyezkedési lehetőségei nem túl jók a villamosmérnökhöz képest, szóval azt hanyagolnám én is. (Gyakori kérdéseken elég sok negatívot olvastam erről. Aztán lehet, hogy tévedek. Nem vagyok tévedhetetlen).
Mindent meg lehet csinálni ez teljes mértékben csak rajtad áll. Egyszerű az nem lesz, az egyszer biztos. De esetleg motiváljon az, hogy egy ilyen végzettség a legversenyképesebbek között van jelenleg hazánkban.
Én a helyedbe az elején a kifejezetten buktató tantárgyakból kérnék Zh/Vizsga felkészítést is. (Rengetegen ebből élnek az egyetemeken, ha jó helyre mész, kb évekre visszamenőleg leadják a típus feladatokat).
Akármelyik mérnök szakról van szó, az első pár félév a kritikus. Ha addig bentmaradsz és teljesítessz, akkor előbb utóbb már befejezed.
Hogyne lenne érdemes. A villamosmérnök igazi "hardcore" diploma, minden értelemben: baromi nehéz, de nagyon jól hasznosítható és keresett tudást kapsz.
Mindenképpen próbáld meg, de arra készülj, hogy villanykaron a s*ggből szájba az napi rutinnak számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!