Tudnátok jó gimnáziumokat írni?
Hetedikes vagyok. Sokat olvasgattam a gimikről,de mindenki mást ír. Mindenkinek más a véleménye,valaki azt mondja pl. Fazekasra hogy erős, másik ember meg azt mondja róla hogy túlhajszolják a gyerekeket,de mégis van benne valami csoda,mert a tanárok jól tanítanak.
Hát,jó lenne már tisztába lenni ezekkel a gimis dolgokkal.
Nos, milyeneket tudtok írni ami jó és nem hajszolják agyonra a gyerekeket (ahol van szabadidőd,még akkor is ha ,,lassú'' vagy a tanulásba?) Vagy írnátok olyan gimnáziumokat amelyek 5-6 évesek?
Mert,szerintem az 5-6 éves gimnáziumok azok jobbak,mivel jobban megtanítják veled jobban a tananyagot és gondolom ezért jobban érettségizel le.
És én szerintem úgy van a 4 éves gimnáziumoknál minden nap vagy minden másnap új anyagot vesznek a gyerekek. Szóval nem annyira veszik át, hogy megértse a gyerek,mint most is az általános iskolába ahova én járok. Az 5-6 évesek meg jobban átveszik az anyagokat.
Jól gondolom? Vagy hogy van ez, ha tud valaki ebben felvilágosítana? És mondanátok jó gimnáziumokat,amik tényleg jók és van szabadidőd?
Köszönöm előre a válaszokat!
5-6 éves gimnázium NINCS.
NYEK-es tagozat van, de ott az első évben csak nyelvet tanulsz a többiből meg "szintentartás" van, de nagyrészt csak a fontosabbakból.
Ezek nagyrészt kéttannyelvűek is, tehát nem magyarul fogsz tanulni nagyrészt plusz másképpen fogsz érettségizni. Magyarból idegen nyelvként, a tanult nyelvből meg anyanyelvi érettségit teszel. Vagy hasonló.
Plusz van olyan hatosztályos ahová 6 után mehetnél, de itt nyilván az áltálnos iskolai anyag el is veszi azt a 2 évet, ha nem is "direktbe", az előnye max annyi, hogy válogatott társaságban leszel, ha jobb helyre mész.
Egyébként meg attól is függ mit értesdz szabadidő alatt, mik a céljaid.
Ha egyetemre akarsz menni és esélyed is van rá, akkor a Fazekasban sem fogsz meggebedni... Nyilván a matek hangsúlyos például, de ha nem vagy C-s talán akkor is érteni fogod, ha nem arra orientálódsz.
Az Eötvöst említeném pl még, de ha olyan tanárokat kapsz akkor ott simán nehezebb lesz, mint a Fazekasban bárhol...
Plusz sok-sok sulis program, az fogja kitenni a szabadidődet. Ha szociális vagy, érdekelnek az ilyesmi dolgok akkor jól fogid magad érezni.... Ha nem.... Akkor ndm feltétlen.
Az Apáczai is egy szuper hely, jó a közösség és viszonylag rugalmas. A programok nem annyira durvák, a tanárok segítőkészek és viszonylag elnézőek.
Mondjuk rengeteg dologot igyekeznek verseny szinten/emelten tanítani, de na... Ha nem megy akkor nem megy. :))
.
.
.
Ez mondjuk a top 5-ből 3, ezekből 90%+, hogy egyetemre kerülaz, de érdemes szakirányosan választani plusz ha annyira nem a tovább tanulás a cél akkor nem javaslom ezeket.
Én nekem a tovább tanulás a cél. Igazából még nem tudom,hogy mi akarok lenni, de van egy elképzelésem. Szeretném ha meg is valósulna ez a dolog, de akkor nagyon kell hajtanom, még jobban mint, most...
Állatorvos akarok lenni, ez az álmom, hogy állatokkal foglalkozzak és megmentsem őket. Én imádom az állatokat :D
5. osztálytól kezdve kitűnő vagyok.
Úgy értettem a szabadidőt, hogy mondjuk amikor hazamész nincs annyi házifeladat, szóval tudsz pl. könyveket olvasgatni, tévét nézni, playstationozni egy kicsikét. Persze először a tanulás és utána a kis pihenés.
Amúgy a biológiával, matekkal, nyelvtannal és irodalommal meg angollal szeretnék tagozatra menni.
Vagy mennyit kell választanod? A magyar és a matek az biztos és plussz 1 vagy 2 tantárgyat kell választanod? Mert ezzel én nem vagyok tisztában.
Amúgy a Fazekas Mihály Gimnázium, az jó lenne szerintem. Csak:
1.,nehéz a bejutás (32-őt vagy 42-őt vesznek fel)
2., 80 pontodnak kell lenni a felvételinél hogy bejuthass egyáltalán. ( nagyon nehéz úgy megcsinálni a felvételit,csak 20 pontot veszíthetsz,ha belegondolsz)
3., azt írták,hogy meghajtják a gyerekeket (nincs szabadidejük)
És egyáltalán milyenek a tanárok a jó gimikben igazából?
Bocsi, a sok-sok kérdésért,de nagyon érdekel.
Ha 5. osztálytól kitűnő vagy, akkor ezek szerint ajánlhatunk erősebb gimnáziumokat is?! :)) Szóval tanulni is akarsz, meg szocializálódni, pihenni.
És akkor olyan gimiket keress, ahol van biosz, biosz-kémia, humán, vagy nyelvi tagozat.
Nincs tantárgy válogatás, az csak a faktoknál van. Faktokat 11.-től választasz, és iskolánként más, hogy hány érettségi felkészítőt vehetsz fel. Van, ahol csak emelt szintűre felkészítő van. Tagozatokon mindig, amilyen tagozatra mész, van plusz órád a tagozatos tárgyból. Szóval egyszerre nem mehetsz matek és humán tagozatra, kivéve, ha társadalomtudományi a tagozat (pl.: igen a Fazekasban, emelt töri + matek). És egyébként társadalomtudományira még nem is olyan magas a ponthatár, 77-et írtam, kitűnő voltam, és behívtak a tagozatra, csak term.tudra nem hívtak volna be. 70 pont felett pedig szerintem annyira nem nehéz központit írni.
Egy jó gimnáziumban az a jó tanár, aki megérteti veled az anyagot, a saját szintjén kezeli a diákokat, korrekten osztályoz és ha lemaradás van, segítőkész. Szerintem ebből áll a jó tanár.
És igen, ahogy az előző leírta, nincs 6 éves gimnázium. 6 osztályos van, de oda csak 6.-ban lehet felvételizni, és az általános iskolás tananyagot is veszik, talán csak történelemből máshogy, meg a követelmény is más (többet kell tanulni). Az 5 éves gimnáziumban pedig az első év nyelvi előkészítő, amikor a többi tantárgyból szintentartás van, és a nyelvből meg 10-20 körüli óraszám. Kéttannyelvűben első nyelvből általában 20, nincs második nyelv még. Ha nem kéttannyelvű, akkor első-második nyelv úgy 15-18 óra körül mozog egy héten.
És akkor a gimnáziumokat, amiket ajánlanék (ezekben tanulni is lehet, meg van szabadidőd is):
Élmezőny: Fazekas Mihály Gimnázium, társadalomtudományi tagozat (ide kevesebb pont kell, ahogy mondtam)
Apáczai Gimnázium: humán vagy biológia tagozat
Eötvös Gimnázium: humán, nyelvi előkészítős (itt az angolhoz német társul 2. nyelvként), vagy természettudományi tagozat
Városmajori Gimnázium: humán, nyelvi előkészítős vagy biológia tagozat
Berzsenyi Gimnázium: biosz-kémia, humán vagy 4 éves nyelvi tagozat
Veres Pálné Gimnázium: Nyelvi előkészítős, humán vagy reál tagozat
Madách Gimnázium (ez eléggé humán orientált, szóval csak így menj oda, ha ezt választod): nyelvi előkészítős vagy 4 éves nyelvi tagozatok
Karinthy Frigyes Gimnázium: kéttannyelvű német vagy angol, illetve emelt angol tagozatok
Kevésbé erős, de még elég jó iskolák:
Babits Mihály Gimnázium: matematika vagy nyelvi tagozat
Móricz Zsigmond Gimnázium: humán vagy nyelvi tagozat
József Attila Gimnázium: nyelvi előkészítős vagy biológia tagozat
Kölcsey Ferenc Gimnázium: ökológia vagy nyelvi előkészítős tagozatok
Gyengébb gimnáziumok:
Leövey Klára gimnázium: nyelvi előkészítős, vagy természettudományi tagozat (itt elég jók a termtud laborok)
Vörösmarty Mihály Gimnázium: biológia tagozat (ez inkább művészetis, médiás, drámás suli egyébként, de van biosz tagozat)
Színyei Merse Pál Gimnázium: nyelvi előkészítős vagy biosz-kémia tagozat
Teleki Blanka Gimnázium: humán, reál, humán + nyelvi előkészítős, reál + nyelvi előkészítős tagozatok. Azt hiszem reálon, vagy valahogyan van biológia részleg is, de lehet, hogy csak régen volt.
Ady Endre Gimnázium: nyelvi előkészítős, humán vagy biológia tagozat
Remélem valamennyit segítettem :) ÉS azt is, hogy Budapesten keresel sulit XD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!