Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen a hallgatók...

Minden egyetemen a hallgatók válogatják meg az órarendük vagy létezik olyan ahol előre megvan nékik írva?

Figyelt kérdés
Én a PTE re szeretnék menni és nemrég néztem meg az órarendet és minden nap hétfőtől péntekig 8tol 17 55 ig Elvileg óra van. De van olyan nap is amikor 19 óráig. Ez tényleg így van vagy én értettem valamit félre?
2017. febr. 20. 16:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nekik*
2017. febr. 20. 16:06
 2/11 anonim válasza:
87%
Hey! Az én testvérem miskolcon egyetemista és amikor beszéltünk szóbakerült az egyetem és mondta,hogy így meg így válogatta össze az óráit.Természetesen nem teljes szabadsággal válogatja össze az órarendet az ember,de bizonyos mértékű szabadadsága van.Ez van miskolcon máshol nem tudom,de szerintem ott is így lehet!
2017. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én PTE-s vagyok. Nálunk (ETK, de szerintem más szakon is) van egy előtanulmányi terv ami félévekre lebontva tartalmazza, hogy milyen tárgyakat kell felvenni.


Órarend az több féle van. Van nappalis, levelezős, foszk-os(azt hiszem ez is csak levelezőn van nálunk). A legtöbb tanár 4 képzési központ közt ingázik emiatt szükséges az órarend(aki külsős, az van, hogy másik megyéből jön oktatni, vagy épp a saját munkája befejeztével).


Gondolom a nagyobb létszámú egyetemeken nappali tagozaton, ahol egy előadásra több százan is bemennek, ott van az, hogy azt veszik fel amit akarnak.


Nálunk ez nem jellemző, hogy több százan legyünk.

2017. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kötött órarendünk volt, nem mi választhattunk (Debreceni Egyetem)
2017. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
PTE ETK-t néztem én is. Ott láttam ezt.Viszont így nem tudom elképzelni hogy hogy lehet tanulni ha minden nap 6-ig 7-ig órájuk van..
2017. febr. 20. 16:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván megoldják és ott az egész hétvége. Sokan elvégezték már a szakot gondolom ugyan ilyen volt az órarend.


Az órák egyébként inkább arról szólnak, hogy megjelenj rajtuk a tanárok meg elmondják a követelményt és az óra anyagát. A többit meg megtanulod. Túl sok magyarázatot nem fogsz kapni, max akkor ha valami nagyon homály és megkéritek a tanárt, hogy magyarázza el.


Egyébként ha az ETK-val szemezgetsz, akkor készülj fel, hogy az élettan és a sejtbiológia iszonyat gyilkos tárgy. Anatómia még nem annyira vészes, de ha nincs alapod(pl emelt eü alapismeretek érettségi vagy biológia) akkor az se lesz egyszerű, de még mindig jobb mint a biosz-élettan.


Ha ennyire parázol, hogy nem fogsz tudni tanulni, akkor jelentkezz levelezőre. Ott kevesebb a szívás és a konz. hetek közt lesz időd bőven tanulni.


A tanárok egyébként elmondják, hogy mik a ZH gyanús kérdések és tudsz célzottan azokra koncentrálni.

2017. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dietetikus van levelezőin?
2017. febr. 20. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha jól láttam csak nappalin van.
2017. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi:) És mennyi szokott lenni a max órátok egy nap?
2017. febr. 20. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is kötött az órarend. (Amúgy most értem haza:S) Tényleg az van, hogy ha hétköznap van pár szabad órám, akkor igyekszem pihenni, mert a hétvége így is-úgy is elmegy a tanulással:S Egyáltalán nem ideális, de ez van:(
2017. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!