Óbudai Egyetem Biztonságtechnikai Mérnök (bsc) vélemények?
Mar jelentkeztem oda, de azert erdekelne oda jarok, vagy mar ott vegzettek velemenye (esetleg ha valaki kibukott/otthagyta aze is. Minden erdekel, ami fontos lehet es eszetekbe jut, de legfokepp az, hogy mennyire tudtatok elhelyezkedni es hogy kb milyen fizut kaptok (es hogy milyen matek erettsegitek lett)
Elore is koszonom a valaszokat.
Hát sok végzettről nem hallottam, talán egy darabról. Szóval egy véleményre ne alapozz, menj utána jobban. Ő 140 nettót kapott diplomával.
Mondjuk Óbudain lehet sokkal jobban fizető mérnöki irányzatokat is tanulni. Pl:Gépész, Villamos. Ezek fizuban is elég frankók. Villamosmérnökként manapság pl:200-250 nettó alatt el nem mennék sehova. Még kezdőként sem.
Én idén februárban végeztem (papíron még had-és biztonságtechnikai mérnöki), túl sok jót nem tudok mondani. Az alapozó tárgyak után jöttem rá, hogy abszolút nem érdekel az egész, de ha már belekezdtem elvégeztem (másképp vissza kell fizetni). Az hogy mennyire fogsz tudni elhelyezkedni / mennyit fogsz keresni vagy mennyire lesz jó munkahelyed sokban függ a motivációdtól is, tehát hogy még egyetem alatt elkezdesz-e a szakmán belül tevékenykedni/kapcsolatokat kiépíteni, dolgozni. Ez itt különösen így van, nem olyan mindenhol keresett hiányszakma mint pl. egy gépészmérnöki vagy villamosmérnöki. Budapesten elég jól el lehet helyezkedni, vidéken (még nagyobb városban is) már jóval nehezebben.
Elvégezni nem túl nehéz, én a legtöbb tantárgyat utáltam (főleg a vége felé), de még így is elsőre átmentem mindenből (viszonylag sok tanulással), végig kaptam tanulmányi ösztöndíjat. Nem jöttem egy elit középsuliból, a matek érettségim is elég szar lett, ilyen 70% alatti 4-es. Emiatt nem is volt egyszerű az első 2 félév, de azért át lehet menni.
Papíron amúgy elég sok elektrotechnika/villamosságtan van, de gyakorlatilag semmit nem kell tudnod, elektro 1-2-ből a legtöbben puskázással mennek át (előre megvannak a zh-k). Emiatt ha át akarnál menni villamosmérnökire első 1-2 félév után nem hajlandók beszámítani ezeket a tárgyakat (volt erre precedens). Önszorgalomból persze meg lehet tanulni mindent, de nekem nem volt erre erőm a sok másik tárgy mellett.
Diploma után most úgy érzem, hogy kb. semmivel nem lettem okosabb/nem értek semmihez, de ez inkább a saját hibám. Ha érdekel a szakma a tapasztalat azt mutatja, hogy azért elég jól el lehet helyezkedni vele.
Ez az első válasz remélem vicc volt.
"140 nettó"
"200-250 alatt mérnökivel el se mennék sehova"
Most vagy nagyon sok minden változott az elmúlt 2 évben, vagy nemtudom, hát ma 200-250 alatt egy szakmunkás se megy el sehova! :D
Ennyit nőttek a bérek 2017 óta? :))
A szak nagyon rossz. Nem azt mondom, hogy nem lehet jól keresni a szakmában - sokan dolgoznak jó fizuért, de ők 100%-ban az önképzéssel mentek előre.
Egy ismerősöm így fogalmazott: "ez inkább bölcsész diploma, semmint mérnöki. Mindenből tanulunk az egyetemet egy picit, de semmihez sem értünk igazán". Ez amúgy teljesen igaz is ebben a formában. Érdemes mellé munkavédelmi, tűzvédelmi technikusi képzéseket csinálni, ezeket indítja is az egyetem a rendes tárgyak mellett. Ha valaki kihasználja a lehetőséget a diplomán túli oktatásra, akkor azért lehet vele kezdeni valamit.
A gépészeket nagyon keresik. És meg is fizetik. A BT szakma is keresett, de itt semmit nem fogsz tanulni, ami fontos lenne. IT securityhoz jobban ért egy mérnökinformatikus, tervezni lehet biztonságtechnikai cuccokat akár mechatrósként / gépészként is.
Vidéken szinte esélytelen munkát taláni ezzel a szakmával.
Inkább gépész. 10/9 ismerősöm mondta, hogy ő inkább más szakra menne, ha újra kezdeheté. Sokkal szélesebb a paletta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!