BME (kognitív pszichológia) vagy ELTE (klinikai- és egészségpszichológia) mesterképzés?
A BME kognitív pszichológia valamint az ELTE klinikai- és egészségpszichológia mesterszaka között vacillálok, hogy melyiket jelöljem első helyen. A BME-ről semmit nem találtam, az ELTE-ről már inkább találok információkat, de ha valaki ezekre járna és megdobna egy kis infóval nagyon megköszönném! Mindjárt itt a határidő és még mindig dilemmában vagyok. Mesterszak után PhD képzésre szeretnék mindenképp menni, kutató akarok lenni.
Köszönöm!
Nem, mert alapvetően nem kognitív érdeklődési körrel rendelkezem. Pszichoanalitikus beállítottságú vagyok, ugyanakkor az agyi folyamatok is nagyon érdekelnek, de alapvetően egy egészpszichológia, pszichoszomatika, pszichoanalízis áll közel hozzám. A BME pszichológus képzéséről viszont jókat hallottam és sokáig az orvosi és pszichológus képzés között gondolkodtam, mert erős orvosi érdeklődésem is van, emiatt a neurológiai folyamatok nagyon érdekelnek és úgy tudom a BME-n MRI gép is van, és a képzés is nagyon színvonalas. Tehát ha pontosan érdeklődési kör alapján választanék akkor ELTE klinikai, viszont ezen kívül minden más a BME kognitív képzése mellett szól. De nem tudom, hogy a BME-n lépést tudnék-e tartani, mert nem ezek az erősségeim (hanem a személyiségpszichológia), viszont valamiért nagyon szimpatikusak, míg az ELTE egyáltalán nem az különböző okok miatt.
Az biztos, hogy mesterképzés után doktori képzést szeretnék elvégezni, ebben az egyben biztos vagyok, mert évek óta erre készülök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!