A budapesti egyeteme, főiskolák diplomái "értékesebbek", mint a vidékiek?
Tudom, hogy ugyanazt a diplomát adják, de mondjuk a munkáltatónál amikor meglátják, hogy egy vidéki egyetemet végeztél, akkor általánosságban nem érdekli őket, vagy kevésbé van esélyed ugyanarra a posztra, mint egy fővárosi végzettséggel?
Nem az a válasz érdekel, amelyik a morálisabb, hanem a tapasztalatok ezzel kapcsolatban.
Globális viszonylatban aminek ott van a nevében, hogy "Budapest", az könnyebben eladható, mert bárki ismeri. Magyarországon nem hinném, hogy akkora dolgot csinálnának ebből - itthon közismertebb, hogy Győr, Debrecen Szeged vagy Pécs is tud olyan értékes diplomát adni. De egy világvárosnak van egy tekintetvonzó hatása, te is biztosabban el tudnád helyezni a fejedben, hogy "University of Helsinki", mint azt, hogy "University of Tampere".
Cserébe viszont van egy tényező, hogy sok vidéki egyetemen sokkal szorgalmasabbak az oktatók (és talán a hallgatók is), míg BME-re, ELTE-re vagy BCE-re sokan csak a név miatt járnak - pont azért, mert ők is a presztízs értékében hisznek. Tapasztaltam mindkettőt, s őszintén szólva meglepett, mennyi léhűtő akadt pl. BME-n is (pedig micsoda kultusza van, hogy az a nagybetűs #1 műegyetem), s gyakran a leadandó ismeretanyagot is részben hozzájuk igazítják. Egy szó mint száz: a diploma értékének max. 5-10%-t adja a név, a többit neked kell hozzáraknod.
Nem hinném, hogy az IBS vagy a Zsigmond Király Egyetem bármilyen szakja is színvonalasabb lenne, mint ugyanaz a szak a Szegedi Tudományegyetemen...
BME, ÓE, ELTE, SOTE, BGE, BCE, CEU jók, de az ilyen ZSKE, METU, GDF féléket jobb elkerülni.
Szóval ez így nem igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!