Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz, h. a egyes...

Mit szóltok ahhoz, h. a egyes egyetemi karoknok elfgadják az eszperantó nyelvvizsgát is?

Figyelt kérdés
Az ME-ájk-án elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát is, mikor ezt meg tudtam, azt hittem nem jól hallok. Nappali és levelező képzésen is elfogadják ez tök röhej..
2010. máj. 7. 21:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem semmi bajom nincs vele,sőt szerintem jó dolog,mert könnyebb mint a többi nyelv,és ha valakinek nincs nyelvérzéke,vagy nincs több száz ezer forintja nyelvtanfolyamra,akkor nagyon jól jön,hisz így megkaphatja a diplomáját.
2010. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
Jogi karon egyébként sem fontos az idegen nyelvtudás, a magyar jogrendet kell tudni, ha csak nem akarsz nemzetközi jogász lenni, szinte semmi szükséged a nyelvekre.
2010. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
Ott lenne fontos, ahol a szakirodalom nagy része idegen nyelven van, és a kutatás és publikálás is csak külföldiül képzelhető el rendesen..
2010. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem volt még időd bővebben utánanézni a dolognak :-)


Az eszperantó ugyanolyan élő nyelv mint bármelyik nemzeti nyelv, ugyanúgy lehet mindenre használni, de van három óriási előnye:


– a logikus nyelvtani felépítése miatt 5-8-10-szer gyorsabban lehet megtanulni, ugyanarra a szintre eljutni


– az eszperantó ismerete NAGYON megkönnyíti más idegen nyelvek tanulását


– az eszperantó mindenki számára tanult nyelv, így hiányzik az angol/francia stb. anyanyelvi beszélők GŐGJE a külföldivel szemben.


Vannak eszperantóul könyvek, versek, regények, filmek, CD-k, DVD-k, újságok, netes fórumok, portálok, rendezvények, szakmai kiadványok, sokan vallottak már szerelmet is eszperantóul, lehet érettségizni, lehet utána nyelvpótlékot kapni - és nem utolsó sorban az ember joggal érezheti magát egyenjogúnak a külföldiekkel szemben...


Én úgy találtam, a www.eszperanto.hu oldalon rengeteg hasznos információ van ezzel kapcsolatban.


Senkinek nem KELL tanulnia az eszperantót, ez csak egy lehetőség :-) Szóval, szerintem is nagyon helyes, hogy a legtöbb egyetem elfogadja az eszperantót.

.

2010. máj. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az az idegen nyelv az angol.

A cikkek megérthetők alapfokú angollal, vagy annyival, ami még nem középszint.

2010. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!