Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen mértékben...

Szerintetek milyen mértékben fog változni az egyes önköltséges jogi szakok felvételi pontszáma az idei évben?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele,hogy ezt előre megmondani nagyon nehéz.És nem is azt várom,hogy valaki ezt konkrétan behatárolja.Mégis...Ha a tavaly/tavalyelötti felvételi pontszámokat nézem,az látszik ,hogy a pázmányon 350 pontról 370-re emelkedett ez a szám.Szerintetek elképzelhető ,hogy megint ilyen mértékű "pontemelkedés" áll be,vagy úgy hozzávetőlegesen lehet ezzel a 370-el kalkulálni?Ennek a drasztikusnak mondható 20 pontos emelkedésnek volt valami jogszabályváltozással kapcsolatos háttere?

2017. jan. 29. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, a legutóbbi érettségi átlagpontszámai simán csak magasabbak lettek, esetleg több volt a jelentkező, jobbak lettek a pontszámok. Egyébként véletlenszerű.
2017. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,ment a zöld.Igen,ezekre gondoltam én is.Csak arra lennék/leszek kíváncsi ,hogy ez a plusz 20 pont egy kiugró év volt,vagy most is számolni kell majd ezzel? Ha jol tudom az is befolyásolja a felvételi pont mennyiségét(ezt a 370-et),hogy egy adott karra jelentkezők között kinek a legalacsonyabb a felvételi pontja és van hogy ezt adják meg minimumként ha még maradt helye egy adott egyetemnek. Vajon ez a 370 is így eshetett meg és lehet ha valaki jelentkezett volna 320 ponttal akkor felvették volna? Vagy esetleg ez amiatt van ,mert a pázmány népszerűsödik a diákok körében,míg az elte hírneve csökken?(ez nem az én véleményem,csak másoktól hallottam már ilyeneket is,plusz eddig az elte önköltséges 400 pont felett volt,legutobb 388 szoval náluk pont egy "romlás" következett be)
2017. jan. 29. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó felvett pontszáma a felvételi pontszám. A jelentkezőket rangsorolják a pontjaik alapján, és feltöltik velük a helyeket (kiesik az, akit egy előzőleg megjelölt szakjára felvettek vagy visszavonta a jelentkezését). Minden esetben az utolsó helyen felvett(ek) pontszáma a felvételi pontszám, ha nem sikerül feltölteni a helyeket, értelemszerűen a legrosszabb pontokkal rendelkező jelentkezőé az, de én egy ilyen keresett szaknál majdnem kizártnak tartom, hogy ez megtörténjen. (azt hiszem, még csak pótfelvételi eljárást sem indítottak, vagy max csak 2-3 helyre, ami azt jelenti, hogy volt jelentkező, akit vissza kellett utasítaniuk)

Összességében azt hiszem, hogy valakinek, aki jogász szeretne lenni, nem lesz nehéz összeszedni annyi pontot, hogy bekerülhessen. Sok sikert! :)

2017. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!