Egy tanár hogyan veszi fel a szakokat és mennyit vehet fel?
Milyen szerep, valami előadás? És miért fontos ez az infó ahhoz, hogy hitelesen alakítsd a tanárt? Néhány részlet sokat segítene, hogy hasznos választ adhassunk.
Egyébként elég összetett és bonyolult a helyzet, szóval az sem mindegy, hány éves az adott tanár. A jelenlegi képzés szerint osztatlan tanárképzés van, tehát rögtön tanár szakra jelentkezik az ember, nem pedig pedagógusnak vagy történésznek. Szakpárt kell választani, azaz kettő szakot. De nem lehet mindent mindennel párosítani. Részletesebb infók: felvi.hu
Ez nem igaz.
Az általános iskolám igazgatóhelyettese például matek-kémia-szakos tanár.
De egy rakás matek-magyar meg matek-infó tanárt ismerek. A matek-fizika csak egy kis rész.
Én most buktam ki biosz-kémia szakpárú tanári szakról. (a 3. félév végén)
Ez az eset valószínűleg az én kompetenciám hiányainak köszönhető. De, hogy téged képbe helyzhesselek, vannak ismerőseim TTK-nyelvszak, vagy történelem párosítással is. Ő szerintük a BTK-s tárgyak sokkal könnyebbek, mint a TTK-sak.
Egy tanárszakon, ha BTK-s vagy, számolnod kell azzal, hogy a kar-társaid szegényes humán elméjűkkel (mint a humán tuományok kedvelője, nehéz szívvel írtam le ezt a sztereotipikus kijelentést [mármint, hogy "szegényes humán elméjükkel"], de kevert szakpárú ismerőseim véleménye után nem alaptalan a sztereotípia...) képesek azt gondolni rólad, hogy te "csak tanárszakos vagy", mert nekik van major szakjuk meg minor szakjuk. Azzal persze nem számolnak, hogy neked 2 "major szakod" van, ezen felül még pszichológiai és pedagógiai tárgyakat is teljesítened kell... (Szeretem a bölcsésztudományokat, de a következő bekezdés jól rávilágít a különbségekre...)
Én tisztán csak TTK-sként ilyet szerencsére nem tapasztaltam.
Nem ugyanaz a matektanárszak mint a töritanárszak, ezt a fentiekben kifejtettem. A TTK-n nincs az az ellenszenv a tanárszakosokkal, mint a BTK-n.
A mostani rendszer szerint egyszerre 2 szakot kell tanulnod, hogy tanár lehess. A szakpárosítás lehet (az ELTE-n) TTK-TTK, TTK-IK, TTK-BTK, BTK-BTK, BTK-IK.
A gimnáziumban az volt a tapasztalatom, hogy a TTK orientációjú tanárok sokkal jobban képben voltak a BTK-s műveltséggel, mint a BTK-s orientációjú tanárok a TTK-ssal.
TTK: Természettudományi Kar (oktatott tárgyak pl. fizika, matek, kémia, biológia, földrajz, környezettan)
BTK: Bölcsészettudományi Kar (oktatott tárgyak pl. történelem, magyar nyelv- és irodalom, angol nyelv, német nyelv, spanyol nyelv stb.)
IK: Informatikai Kar (oktatott tárgyak pl. Informatika)
#Egy most kibukott ELTE-s TTK-TTK szakpárosítású tanárszakos hallgató. (biosz-kémia szakpáral)
Csak kíváncsiság: mennyit tudtál hasznosítani a hozzászólásomból??
Színdarabot (vagy valami hasonlót) írsz a témáról? Vagy miért kéne tudnod?
Ha tényleg hiteles adatokat akarsz, akkor tényleg felvi.hu, ahogy valaki írta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!