Miért mondják, hogy könnyű a BTK?
Elte Btk-ra járok,szlavisztika alapszak,skandinavisztika minor.Szemináriumokon 5-ös vagyok,de a vizsgákra hiába tanulok napokat,van,amiből csak kettes sikerül.Ebben a félévben 7 vizsgám van,eddig 5 sikerült,3 kettes,1 hármas és 1 ötös(mindegyik elsőre sikerült).
Most a kérdésem,hogy vagy én vagyok nagyon hülye,vagy most akkor mégsem olyan egyszerű a BTK?:D Hozzáteszem gimiben szinte kitűnő voltam,érettségin is + 2 felsőfokú nyelvvizsgám van,és mégsem tudok itt 5-ös átlagot produkálni.Fogadjam el,hogy az egyetem már csak ilyen?Elég maximalista vagyok...
Én is BTK-s vagyok, szintén nyelvszak, bár szakfordítói specializációval, de én is majdnem másik nyelvet vettem fel minornak. Szerintem a nyelvszakok egyáltalán nem egyszerűek, ha valaki normálisan akarja őket elvégezni, nem kettessel átslisszolni. Az valóban nem nehéz.
Abba is gondolj bele, hogy az emberek nem csak ezt a kis szegmensét veszik figyelembe, mikor leírják a bölcsészkarokat, hanem ugye van nekünk még kommunikáció vagy politológia szak, esetleg a mi egyetemünk jolly jokerje, a testnevelés és könyvtáros tanár szak :) Ezen mindig nagyot nevetünk, és a legdurvább az, hogy el is indult még ebben az évben is, tehát erre jelentkeznek diákok! Szerintem ezek után nem annyira meglepő, hogy az emberek általánosítanak, és azonosítják a BTK-t a későbbi mekis állással meg az egyetemi évek alatti lébecolással, mert azért valljuk be, nem túl izmos szakok ezek.
Más: én sem lettem tiszta ötös, ne keseredj el, egy vizsgám sajnos nekem sem sikerült. Majd jövőre meglesz :)
Három dolog miatt alakul ki az az érzet az emberben, hogy btk-n tanulni könnyű.
Az egyik, hogy a humán beállítottságúak gyakran szinte dicsekednek vele, hogy mennyire bénák a matekhoz és mennyire utálják a kémiát. Nos, a reál beállítottságú viszont szintén az emberi világban mozog, van valami véleménye a politikáról, a történelemről, nyelveket beszél, van kedvenc írója stb, ritkán dicsekszik azzal, hogy műveletlen. Én egy kicsit értek ahhoz, amihez ő nagyon, ő viszont semennyire ahhoz, amihez én nagyon, következtetés => amit tanul az könnyű. Kissé le van egyszerűsítve, de ez a lényeg.
A másik meg, hogy a többség csak magol. Nincsenek önálló gondolataik, csak halmozzák a fejükben az adatokat, pont mintha homokot lapátolnának. Halmozzák és halmozzák, de nem tudnak várat építeni belőle. Aki meg valamire fel is használja a tudását az ezt a bölcsész magolást nem tudja komolyan venni. Szorgalom meg kitartás meg egy csomó erény kell hozzá az tény, épp ezért én nem is nevezném ezt annyira könnyűnek. Én nem lennék képes ilyen szellemi kulimunkára.
(Na, mielőtt elszabadulnának az indulatok, tudom hogy nem mindenki ilyen, tudom hogy a kérdező is kivétel meg mindenki itt a gyakori kérdéseken, de tegyétek a szívetekre a kezeteket: amiket írtam az nem igaz a szaktársaitok többségére? Dehogynem. Sajnos én ezt látom. Én mindig adok esélyt az embereknek, hogy rácáfoljanak a sztereotípiákra, de eddig kevés embernek sikerült.)
A harmadik, amire a harmadik válaszoló is rávilágított, hogy van egy csomó ilyen semmire sem való tingli-tangli szak. Egy történelemtanárnak készülő embert én nagyon is sokra tartok, egy szabad bölcsészt már kevésbé.
Köszi a válaszokat :)
#5 elég feketén-fehéren látod a világot.Egy reál beálítottságú nem feltétlenül hülye a humán tárgyakhoz és egy humán beállítottságú sem a reálhoz.Én például orvosira készültem,mielőtt meggondoltam magam és irányt váltottam.Mindkettő(humán és reál)egyformán értékes és szükség van rá a világban,csak más területeken kell alkalmazni,épp ezért nem szabad összahasonlítgatni őket.
Amúgy köszi a megerősítést,akkor nem csak nekem nagy falat a nyelvi szak :)
Egy ilyen rövid kommentben nem tudom felvonultatni a szürke ötven árnyalatát, muszáj kicsit tömöríteni. :)
Teljesen fölösleges azt bizonygatnod, hogy vannak sokszínű emberek, nem értem miért gondolod, hogy én nem így gondolom. Én egy tendenciáról beszéltem, nem kizárólagosságról. Te még nem figyelted meg azt, amit fentebb írtam, hogy sok humán ember egyáltalán nem érdeklődik a tudományok és a technika iránt, sőt néhányan még büszkék is rá, hogy ők nem foglalkoznak a "matériával"? Őszintén kíváncsi vagyok a tapasztalatodra, mert én egyszerűen tényleg ezt látom a környezetemben.
Egyetértek a legtöbb gondolattal, de mint TTIK / TTK-s megemlíteném, hogy azért nem igaz, hogy az ott tanuló diákok nagy része nem dicsekszik annyira, hogy mennyire műveletlen.
Például tegye a szívére a bal kezét jobbat pedig a bibliára / tórára / koránra és mondja őszintén, hogy sosem látott / találkozott / ismert még olyan mérnök/GTK hallgatót aki bukdácsol matematikából, vagy éppen nem érdekelte semmilyen szinten sem a töri sem az irodalom gimnáziumban és ezt büszkén vállalja.
Szóval ami elmondható a BTK-ról szintén elmondható a TTK-ról GTK-ról oda-vissza. Nincs általános érvényesség egyik szakra sem, amely csak arra lenne igaz.
Én készséggel elismerem, hogy találkoztam már olyannal, akiről a nyolcas válaszoló beszél. Az is nagyon bosszant, elhihetitek. :D Azzal dicsekedni, hogy valamit nem tudsz gáz. Még mindig nem azt állítom, hogy a btk-sok mind senkiháziak ellenben a mérnökök az értelmiség krémje, nagyon kérek mindenkit, hogy ne így értelmezze, amit írtam.
Tudom, hogy mindenre van példa, sok példa, az emberek sokfélék. DE! Azzal nem értek egyet, hogy ne lehetne általánosságokat megfogalmazni. Pontatlanok lesznek, lesz sok kivétel, de ez nem azt jelenti, hogy nem igazak. Ha embercsoportokra mondasz állítást az a csoportra lesz jellemző, nem az egyénre.
Természetesen semmiféle felmérést nem végeztem, csak beszélgettem másokkal és ezt szűrtem le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!