Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így van esélyem átkerülni...

Így van esélyem átkerülni államilag támogatott képzésre?

Figyelt kérdés
Tehát, költségtérítéses képzésen vagyok és 2 lezárt félév kell az átsorolhatósághoz. Elsős vagyok, az első félévem súlyozott átlaga 3.07 volt. Ez a félévi jobb lesz minden bizonnyal. Aki ért hozzá, meg tudná mondani, h van-e esélyem, és h hogyan működik a dolog? köszönöm előre is!
2010. ápr. 28. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megjósolni, de a legtöbb helyen a 3.07 elég gyengécske. Ha az államin akad olyan, aki annyira rosszul teljesít, hogy átsorolják költségtérítésesre, akkor a költségtérítésesek legjobbja átkerülhet a helyére. Ha senkit nem sorolnak át, akkor nincs hova átkerülnöd. Ha vannak nálad jobbak, akkor először ők kerülnek át. Plusz van egy olyan kritérium, hogy a költségtérítésesek közül csak a felső 5% kerülhet államira akkor is, ha lenne több hely. Tehát ha 100an vagytok az évfolyamon és a te eredményed csak a hatodik legjobb, akkor semmiképpen nem kerülhetsz át. De ez tényleg iskolafüggő, van, ahol a hármas átlag sinte a legjobb, amit el lehet érni, máshol meg a négyes sem elég.

Támpontot adhat esetleg az, hogy kapsz-e ösztöndíjat, és ha igen, mennyit. Ha a maximálisat kapod, akkor van esélyed, egyébként ne nagyon bízz a dologban.

2010. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Őszintén, sztem nem. Plusz az átjeletkezés leginkább mese habbal. Államira legegyszerűbb az érettségi pontokkal bejutni.
2010. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el megigényelni, mert a költségesre átrakást szó nélkül csinálják, államira átrakásért neked kell benyújtanod kérvényt.
2010. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!