Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan választottál középiskol...

Hogyan választottál középiskolát? Elmentél nyílt napra, odajárt egy ismerősöd és az ő véleménye alapján, vagy csak kiválasztottad netről/felvételis könyvből?

Figyelt kérdés
Persze más egyéb módokra is kíváncsi vagyok. :)
2010. ápr. 26. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsődleges szempontok voltak, hogy közel legyen és gimnázium, én így választottam.
2010. ápr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég nagy a baráti köröm és szinte mindenki idősebb nálam, ezért nagyon sokat hallottam különböző gimnáziumokról. Volt olyan amiről csak jót hallottam és volt olyan amiről csak rosszat. Amiről jókat hallottam utánanéztem és elmentem nyílt napra.
2010. ápr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno szüleim választottak, mint kiderült rosszul... :(


Nézd azt kell eldönteni, hogy milyen területen akarsz majd dolgozni és ez nagyjából már a középsulit is be fogja határolni.

Ha gimiről is van szó akkor se mindegy hogy reál vagy humán az erősége illetve milyen az egyetemi felvételi rátájuk.

2010. ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én anno megvettem a továbbtanulási könyvet. (+ az 1 évvel azelőttit is, hogy már legyen vmi fogalmam).

Tudtam, hogy milyen tantárggyal szeretnék továbbtanulni, és amelyik középiskolában olyan tagozat volt, amihez kapcsolódott az általam választott/kedvelt tárgy, azokat az iskolákat bejelölgettem magamnak. Aztán 2. körben már csak ezeken mentem végig, és kiszórtam azt, amelyik túl messze lenne. Végül amelyik a legközelebb volt a lakhelyemhez, és a legszimpatikusabb volt, oda beiratkoztam felvételi előkészítőre. Aztán ott írtam a felvételit is, és végül fel is vettek.

2010. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerőseimtől hallottam ezt-azt, elmentem nyílt-napra, és amelyik szimpatikusabb volt, azt jelöltem be.
2010. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

amit eésőnek jelöltem be, azt úgy tudtam meg, hogy létezik, hogy osztálytársam volt nyílt napon, és megkérdzetem melyik suliban és milyen szakon. aztán kérdezgettem még róla és mondta, hogy hoz be nekem egy lapot, amin rajta van minden a suliról. behozta, megtetszett és mivel volt mégegy nyílt nap, és elmentem arra. nagyon megtetszett a suli, amolyan álomsuli nekem, pedig nem is szép. be is jelöltem 2 szakot.aztán voltam ott mégegyszer a felvételit segítő tanulmányi versenyen, amire beneveztem nyílt napon. 1. lettem. nagyon megtetszett a suli, folyton arra gondoltam milyen jó lesz oda járni, mindenhol utánanéztem, olvastam, hogy nem a legerősebb suli, ezért elég optimistán álltam a dolgok elé, hogy felvesznek. de mivel az ideiglenes rangsorban elég hátul voltam, (sokszoros túljelentkezés is volt) ezért utólag bejelöltem egy 3. szakot, ahova dupla annyi tanulót vesznek fel, és kevesebben is jelentkeztek rá, persze ez nekem is kevésbé tetszett, de nagyon szerettem volna ebbe az iskolába járni. ..nem vettek fel. :'(

gondoltam, hogy ha már mindenki megy 3-4 nyílt napra, én ne csak egyre menyjek már el.. ezért rávettem egyik barátomat, hogy lógjunk már egy napot, és menyjünk el valahova egy közeli suliba nyílt napra. kerestem egy sulit. olvastam, hogy elég erős suli, de mondom nyílt napra nem tök mindegy?! elmentünk nyílt napra..csupán 1 órára ültünk be, körül se néztünk meg semmi, csak baromkodtunk. aztán nem volt semmi ötletem, hogy mit jelöljek be, csakis a gimnáziumhoz ragaszkodtam, ezért bejelöltem ezt a sulit másodiknak. behívtak szóbelizni. és FELVETTEK, pedig itt is elég hátul voltam az ideiglenes rangsorban, még hátrébb mint az első iskolában. holott az egész úgy kezdődött, hogy azért találtam rá, mert lógni akartam. szeptembertől ebbe a suliba fogok járni. már nagyon sokat sírtam.. =/

bocsi, hogy hosszú lett.

2010. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt 3 iskola,amit még 12-13 évesen kinéztem magamnak.De aztán ezek nem tetszettek,később elfelejtődtek,így ezekből csak 1 iskolát jelöltem meg.Volt 1 iskola,amit viszont egy ismerősöm emlegetett nekem,aki ott mostmár 10.-es.Elmentünk az iskola nyílt napjára és persze az iskolabörzén is nagyon megtetszett,amit a kiállításon a sátruknál láttam,illetve hallottam.A környezete is szép az iskolának,és belül sem tűnik egy lepukkant helynek,sőt!Színes-színvonalas-szerethető iskolának látom ezt az intézményt.FELVETTEK ebbe az iskolába,és 9./e-s leszek..most vagyok 8./a-s..micsoda változás,nem?xĐ:P
2010. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
barátikörből hallottam jókat és rosszakat is a gimnáziumokról,elmentem nyílt napra és aszerint választottam:)
2010. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!