Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek 8. -os, és már...

Most leszek 8. -os, és már gondolkodnom kellene a tovább tanulásról. Lécci adjatok ötleteket, hogy inkább szakközépbe vagy gimibe kéne mennem? és melyik suliba? Amúgy üzletvezető szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
szerintem a középiskola jobb lenne, mivel az ad egy szakmát és utánna is mehetsz egyetemre ha akarsz.
2010. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 czibles ***** válasza:

szakközepekben szakmai alapozás folyik, nem adnak szakmát.

közgazdasági szakközépiskolát keress szerintem.

2010. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha akarsz tovább tanulni egyetemen akkor mindenképpen a gimnáziumot ajánlom. Ha nem akarsz tovább tanulni akkor szakközépbe. Mindkét esetben van lehetőséged üzletvezetőnek lenni.
2010. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolaválasztásnál célszerű a következő szempontokat figyelembe venned:

-Mennyire messze van az a középiskola?

-Milyen jegyeid vannak?

-Szorgalmas vagy-e?

-Tovább akarsz-e tanulni?

-Megengedik-e majd a szüleik a kollégiumot,ha messze van a kiválasztott iskola?

Én igazából anyámmal kezdtem el gondolkodni a középiskolával kapcsolatos dolgokon.Beszélgettünk róla,hogy egy helyi szakközépiskolába megyek pedagógiai tagozatra.Majd elmentem az osztállyal és az évfolyamtársaimmal egy iskolabörzére,ahol egy másik iskola is szimpatikussá vált,és az igazgatónő(akiről még nem tudtam,hogy kicsoda),úgy jött oda hozzám meg a többiekhez is,hogy "gyere a..." és mondta az iskola nevét,csak én most nem akarom leírni.És persze beszéltem a pályaválasztási felelőssel is,hogy milyen gyakorlatok lesznek majd,meg minden.És később elmentem mindkét iskola nyílt-napjára.DE ITT ÉRT A MEGLEPETÉS,hogy amelyik iskolát anyámmal gondoltuk,az eléggé ridegnek tűnt,azaz iskola,amit én néztem ki magamnak,az pedig egy tiszta környezetű,vidám iskolának tűnt,és ott kedvesebbek is voltak,mint a másik iskolában..

-EBBŐL CSAK AZT LEHET LESZŰRNI TANULSÁGKÉNT,hogy amelyik iskolát most a nyár folyamán meg így jövő év elején fogsz választani,az még nem biztos,hogy a nyílt nap után is tetszeni fog,vagy nem biztos,hogy akarsz majd oda menni!

Ha egyetemen akarsz tovább tanulni,vagy főiskolán,akkor természetesen célszerű gimnáziumba menni!De ha csak egy érettségit meg egy szakmát akarsz,akkor szakközépbe menj.Onnan is tanulhatsz tovább később!Csak onnan már nem olyan célszerű tovább tanulni,mert ha onnan tovább tanulsz,akkor kicsit kínlódni fogsz a matekkal meg az ilyenekkel.Persze,ha egy rangosabb szakközépiskolát választassz,akkor onnan is kikerülhetsz úgy,hogy majd mész egyetemre vagy főiskolára!

Szerintem még NE PRÓBÁLJ VÉGLEGES DÖNTÉST HOZNI,hiszen ott lesz majd a felvételi 2011-ben,ami a képességeidet is méri egy izgulósabb helyzetben,és még előtted van egy egész iskolai tanév,tehát még az érettségi utánra ne igen gondolj!Én sem gondolok még arra,most az értesítő levelet várom,hogy felvettek-e vagy sem.

BOCSI A KISREGÉNYÉRT,REMÉLEM SEGÍTHETTEM!!!

2010. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 czibles ***** válasza:

alsókategóriás szakközépbe járok és már megvan a szükséges pontom BMEre úgy, hogy most fogok érettségizni. első egy - két szemeszteres anyagot már tudom matekból.


gimnáziumban csak fölösleges beképzeltésget kapsz, hogy csak onnan tudsz menni egyetemre, közbe pedig csak fölösleges dolgokat kell még pluszba tanulni, gimnáziumban 4évig tanulsz pl. kémiát, biológiát. ha elmész ez után egy közgáz egyetemre, hol fogod ennek hasznát venni? nem hasznosabb volna már élből egy emelt közgáz érettigivel bekerülni egy egytemre?

2010. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!