Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az Eszterhá...

Van itt olyan, aki az Eszterházy Károly Főiskolán tanul programfejlesztő szakon? (vagy akár a 2016 évben végzett) Milyen tantárgyak vannak? Előre szeretnék készülni a nyáron, s ehhez tudni szeretném, mire készüljek célzottan.

Figyelt kérdés

Az Eszterházy Károly Főiskolára adtam be a jelentkezésemet, 397-es érettségi pontszámmal.

Év közben, ill. a nyár elején egy OKJ-s rendszergazdai képzést fejeztem be - bár ennek abszolút semmi relevanciája nincs az Eszterházy Károly Főiskolán megjelölt szakhoz a tanult tantárgyakat, tudásanyagot visszanézve -, ill. alkalmi munkákat, gyakorlatokat végeztem. A nyár visszalevő részében már nem valószínű, hogy Pécsett gyakorlati helyet vagy munkát találnék, ezért a maradék időt arra szeretném kihasználni, hogy felkészüljek erre a képzésre annyira (s a célból), hogyha nehezen menne, akkor is legyen érdemleges esélyem.


A lényegre térve : Az ez előtti két évben már két különböző egyetemen megpróbálkoztam a Programtervező-Informatikus kurzussal, de csúfos kudarcal, bukással. A szaktársaim mindkét helyen eléggé kinéztek, mert nem tudtam tartani velük a tempót, nem voltam olyan kód-&matekgüzü, mint ők, nem voltak olyan eredményeim. Az első helyen sokszor ezért elég durván megszóltak, kigúnyoltak a hátam mögött, meg eléggé embertelenül kezeltek (a diákok és a gyakorlatvezetők is). A második helyen azért jobb volt, de nem voltam vak, láttam és éreztem, hogy ott is kinéztek. (ill. ott is volt szintén, aki lekezelő volt, de voltak rendes lelkületű, velem is barátkozó emberek is).

Nem vagyok és nagy-nagy-nagy valószínűséggel nem leszek úm. a szakma krémje, ezen már nem kesergek. Viszont talán azért annyira síkhülye sem vagyok sem a programozáshoz, sem a kellő s szükséges matematikához, mivel már pár kisebb programot össze tudtam hozni, amik valamelyest megkönnyítették a saját életem, ill. a környezetemben pár másik emberét is a számítógépek terén, vagy épp segítettek egy feladat elvégzésében. Az OKJ-n pedig pont az volt a furcsa, hogy példás tanulónak tekintettek, mert jópárszor le tudtam egyszerűsíteni a dolgokat a matematikai háttér levezetésével/megértetésével.

Persze ez utóbbi volt valószínűleg a 'negatív' szélsőség, s inkább mázli volt, hogy 2 éven át el tudtam játszani a jó matekost. Tudom, hogy nem vagyok jó matekból, s sajnos ez nagy hátrányt s megvetést jelent a programozóknál, de egyáltalán nem vetem meg, igyekszem tanulni, megérteni.

Ugyanígy vagyok a programozással is, mint említem. Igyekszem nem elbliccelni a feladatokat, szívesen gyakorlom a nem annyira hálás feladatokat is, csak sajnos nehezebben áll rá az agyam, mint másoknak, vannak olyan területei, amik "nem jönnek be annyira" - ugyanígy a matematikával is.


Szóval a fenti problémák miatt, a hátrányaimat azzal próbálnám kompenzálni - ha lehet -, hogy kicsivel előrébb tanulok, előbb elkezdem a magolós, ill. a mumus részeket tanulni (már amikhez nem kell különösebb főiskolai, emelt szintű előismeret). Így ha lassabban is tanulok, mint az átlag, valamennyi időt nyerek magamnak. Pl. ha olyan rész jön, ami nehezebb, vagy nekem megy nehezebben, akkor a könyebb részekkel már kicsivel előbb tudok talán végezni, s így talán azon is átverekszem magam, amin eddig mindig elbuktam.


De ehhez kéne tudnom kifejezetten azt is, hogy milyen tematikát várnak el a kérdéses főiskolán; mik a tantárgyak, mire kell ráhasalni - különben az egésznek szinte semmi értelme sem lesz.

Teszem azt, példaként: Tök feleslegesen állnék neki - mondjuk - mélyebben tanulni a formális nyelvek és automaták tárgykörét, ha a szóban forgó képzésen ilyen tantárgy nincs, vagy valamelyik összefoglaló tantárgynak csak a kisebb része. Ugyanígy a lényeget tekintve értelmetlen lenne a nyár alatt random módra programozási feladatokat megoldogatni vagy algoritmusokat, függvényeket magolni, ha a képzésen pont azok nem kerülnek elő, vagy akár ott derül ki, hogy rossz irányt vettem fel, rossz feladatokat gyakoroltam. (ezeket a hibákat pl. az első egyetemen a második félévben el is követtem).


Ezért szeretném tudni, hogy jelenleg milyen tematikát oktatnak ezen a főiskolán (ism.: Eszterházy Károly Főiskola - Programfejlesztő képzés), de mégjobb lenne az, ha élő példát - akár jegyzetek, feladatsor, munkapéldák, stb - tudna valaki megosztani.


Szóval aki az Eszterházy Károly Főiskolán tanul Programfejlesztő szakon, tudna egy kis infóval szolgálni az ott tanult tantárgyakról, __magáról a tanulnivalóról__?



[Előre is köszönöm!]



2016. júl. 8. 22:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Oda fel is vettek?
2016. aug. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Bár a pontod biztos elég lesz
2016. aug. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, felvettek... viszont az irónia az, hogy egy nappal (és valóban egy nappal) utána a volt mentorom felhívott, hogy elkérje a számomat, majd utána kaptam egy hívást attól a cégtől, akinél a technikumi gyakorlatot végeztem, hogy "lenne egy elbeszélgetés velem, nem kell tartsak semmitől, nem 'olyasmi', várnak szeretettel".

Óramű pontossággal ott is voltam másnap, az alfőnököt (aki ott volt elsőként) már ismertem, úgyhogy nem tévesztettem el. Aztán felkísértek az irodába, leültettek, és 10 percnyi beszélgetés után a "Mik lennének a kívánalmak" kérdésnél rájöttem, hogy állásajánlatról van szó. Közben meg megjelent a volt mentor, majd a cégvezető is, és ők is tisztázták, mit nyújtanának.

Utána meg már aznap levittek a telephelyükre, és hát... finoman szólva már nem ott tartanak, ahol egy évvel ezelőtt... :)


Tény, echte készpénzben nem tudnak sokat adni, egyenlőre az értelmiségi minimálbér lesz a járható út... elmondták miérteket, és meg is értettem, hogy miért.

De nem is akarok egyenlőre többet, és így is megérné a munka, mégha évekig így is lenne; Pl.: a következőket nézve:

- terapeutás jellegű kutyák és macskák a dolgozóknak a műhely környékén (és én IMÁDOM az állatokat)

- másfél óránként 5 perces szünet a gépek mellől; vagy amikor esetleg nekem kell (persze lényeg, hogy ne menjen a munka rovására)

- korai kelés, viszont ha nincs nagy gond (gébhiba miatt nem áll határidős termelés), korán is mehetek. A visszautat is beleszámolva munkanapokon is még eljutok az üzletek többségébe, ha kell valami;

- a munkatársam a volt mentorom és barátom, aki eddig végig igaz barátom volt (ha anyagi gondom volt, az ő nehézségei mellett is segített, ha nyugvóhely kellett, a háza az én házam is volt, ...)

- a főnököm segít, haverkodik velem... gyakorlatban mutatja be a dolgokat (annak ellenére hogy két mezőgazdász diploma mellett ez neki csak hobbi, de istenbizony nagyon f@$zának tűnik), leül, foglalkozik felem, sőt, Ő is ötletel...; ha jön, érdeklődik, hogy kell-e még valami eszköz, ...

- bár eddig mindenkép jogsiban gondolkoztak feltételként, ettől elnéztek nekem, és más kollégával hoznak-visznek engem, és a munkatársamat. Ha pedig a munkatársam (a volt mentorom) jogsit kap, autót is ígértek (neki);

- bőséges eszközfelszereltség van ahhoz képest, amit más helyekről hallok, és mindig hoznak újakat;

- nem kapunk a fejünkre egyből még akkor sem, ha kísérlet közben leégetünk valamit, legyen akár az még egy tízezer HUF-os nagyságrendű proci/mikrokontroller, nagy egy kisebb labortáp (persze van olyan, ami pl. a '80-as évekből való már nem gyártott műszer, azzal vigyázni kell)

- rugalmasan kezelhető a munkaterületünk, kajálhatunk közben, zenét hallgathatunk (bár a kollégám zene izlése (dörömbölő távolkeleti-utánzatú techno) néha az én hajamat is kiviszi)


...

És még sorolhatnám.

Szóval most "úgy tűnik" - de adja Isten, ne csak úgy tűnjön -, hogy kaptam egy lehetőséget. És adja az Ég, hogy ezt ne veszítsem el!! :)


És sajnos persze van egy stresszes probléma : Ugyanis meg kell küzdenem az apámmal - anyukám legalább már elfogadta, s örül is neki -, hogy az Eszterházy programfejlesztő felsőképzés helyett, ha úgy szeretném, dönthessek a munka mellett.

A közvetlen főnökömmel erről is tudtam beszélni, lehet vele - s pl. szerintem a mai viszonyokhoz képest ez is jó - emberi dolgokról beszélgetni; Ők is előbb-utóbb támogatni fognak a továbbtanulásban, ha már belerázódtam a munkahelyi problémákba, s tanultam valódi gyakorlatot, keresnek majd közeli felsőképzést, hogy papírom legyen..... De ha - lekopogom - mégse valósulna meg.... hát, anyukám támogat, majd valamit kitalálunk... Pl. tudtommal van arra lehetőség, hogy átjelentkezzek levelezős tagozatra. Ha mégse stimmelnének a dolgok, az első félévet bejelentkezés után passziválom, majd utána átjelentkezek a levelezős megfelelőre.

Hameg mégse éri meg a munka... az Augusztusi hónap nagyja még vissza van, az alatt is felmérhetem a munkaviszont... ha meg tovább maradnék, az első félév passziválásának lehetősége még mindig ott van, s fél év azért talán elég, hogy jó döntést hozzak.


Más pl. hogy gondolkozna e lehetőségek mellett? (pl. utolsó válaszoló?)

Érdekel már véleménye is... csak lehetőleg ne azt hangoztassa az illető, h. úgy is $z@r az élet, te is $z@r vagy, mindenki elbukik, blablabla. ;)

Nem bíztatást várok leányálmokat igézve, de élettől elvenni a kedvet szerintem... hát, nem tartom érdemesnek.

(Szerintem a szakprofik egy része sem alanyi jogon kapta a tudást a fejébe az evolúciótól, vagy ép a pofonokból tanult, inkább az _útmutatásból_)


// Az utolsó szösszenet terjengőségéért bocs, lényeg: Érdekel az is, ha valakivel már esetleg történt ilyesmi, s leírja, mit döntött, hogyan csinálta, mit ajánlana, stb...

2016. aug. 6. 22:03
 14/17 A kérdező kommentje:
*más véleménye (elírás, bocs)
2016. aug. 6. 22:07
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp se engedd el a felsőoktatási lehetőséget. (Levelezőn sem rossz).
2016. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ja, hát ilyesmi is tervben van. Első félév mindenképpen passziválva lesz, azaz a bejelentkezési hétre azért el fogok menni, s megteszem a beiratkozást. (szerencsére van egy hét szabadságom, s a főnök sem embertelen - csak néha mint egy tini módjára szeret trollkodni -, remélhetőleg elengednek)


Egyébként a cégtől sem áll távol, hogy papírom legyen előbb-utóbb. Amíg van bevételük és lehetőségük, nem érdekük hogy kiszúrjanak az emberrel... legalábbis egy jó ideje nekem is így tűnik, nem csak úgy mondják. Persze azt jobban szeretné a főnököm, ha majd a papír mellé valami hasznos plusz tudást is felszednék, ami a műhelyben hiány, de elmondása szerint ehhez sok reményt nem fűz. :/ (mondjuk ezzel kicsit akkor az elején lelombozott)

Szóval egyenlőre a jelek arra mutatnak, hogy ezt a felettesek is támogatnák (szó volt arról, hogy fél-1 évnyi munka után keresnének a telephelyekhez közeli sulit, attól függően hogy miben válltam be igazán), így valószínűsíthető, hogy az egri levelezős tagozatról is lehet majd velük beszélni.

2016. aug. 15. 21:48
 17/17 anonim ***** válasza:
Lehet első féléven passziválni? Anno amikor én jártam egyetemre, ezt nem engedték.
2016. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!