Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van évvesztesség Magyaro...

Miért van évvesztesség Magyarországon?

Figyelt kérdés
Máshol ha jól tudom az a jellemző, hogy egy adott év szeptemberében azok mennek első osztályba, akik abban az évben töltik/töltötték be a hatot, kivéve akit valamilyen szempont szerint (pl. túl kicsi/stb.) úgy ítélnek meg, hogy még nem iskolaérett. Tehát nincs olyan, hogy aki augusztus 31/ május 31 után születik, az automatikusan hét évesen fog első osztályba menni.
2016. jún. 19. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Hogy a gyerekeknek maradjon egy utolsó szalmaszála gyereknek maradni, mielőtt kicsinálja a közoktatás.
2016. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Máshol ha jól tudom az a jellemző"


- Tehát így biztosan ki lehet jelenteni, hogy a másik 200 országban (arról nem is beszélve, hogy egy országon belül államonként is eltérő lehet a szabályozás), úgy van, ahogy írod, csak Magyarország a kivétel?

Egyébként ha így lenne, akkor is volna évvesztesség, csak más formában. Hiszen nyilvánvaló, hogy általánosságban tapasztalható fejlettségbeli különbség aszerint, hogy valami január 1-én vagy december 31-én tölti be pl. a 6. évet adott évben.

2016. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont azt nem értem, hogy miért május 31 a határ/volt sokáig a határ, nem augusztus 31, mikor általában szeptember 1 az első tanítási nap. (azt hogy máshol nincs ilyen, azt úgy értettem, hogy külföldön élők elmondásait hallottam párat és ahol ők élnek, ott fejlettséghez van inkább kötve, nem dátumhoz. Egyáltalán nem gondoltam azt, hogy mindenhol így van, elnézést ha rosszul fogalmaztam) Azt is értem hogy azért hogy ne dobják olyan korán a mély vízbe a gyerekeket. Viszont akkor miért nem 7 évesen kezdi mindenki, hogy némileg egységesebb legyen, ha az előbbi miatt van évvesztesség?
2016. jún. 19. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jó életkor szerint küldeni a gyerekeket iskolába, de általánosságban véve 3 óvodai év kell ahhoz, hogy a gyerek iskolaérett legyen. Aug. 31-ben betöltött 6 éves gyermek mehet már óvodába. Viszont közel sem csak ez az egy dátum dönti el. Szülő is igényelheti, hogy maradjon még egy évet és a pedagógus is. Ha egyezik a véleményük, akkor fix, hogy marad. Ha ellentmondanak, akkor kérnek a Pedagógiai Szakszolgálattól egy iskolaérettségi vizsgálatot, de itt általában csak rá szokták húzni, hogy maradjon egy évet. Amit nem tartok jónak, mert a gyerek ilyenkor stresszes lesz, és úgy hiszi, hogy az iskola az egy rossz dolog és félni kell tőle, viszont ez nem jó, mert a későbbi teljesítménye rovására megy és természetesen a közérzetére.

Ismerek olyan gyereket, aki rajtra kész volt a suliba, de az anyuka nem akarta. Az akkori vágyakozó lányból, mamár egy félve iskolába menő lány lesz.

Illetőleg akkor marad még egy évet, hogyha SNI (sajátos nevelési igényű) gyerekről van szó, ilyenkor felülvizsgálat van.

-Egy óvónő

2016. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Külföldön élő rokonoktól-ismerősöktől hallottam, hogy ott fejlettség alapján döntik el, hogy iskolaérett-e, vagy sem, nem az van, mint nálunk, hogy ha május 31 (vagy augusztus 31) után született, akkor automatikusan 7 évesen fog iskolába menni, nem 6 évesen. Van ott is szűrés, de nem az életkor, hanem a fejlettség az elsődleges szempont.
2017. júl. 24. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!