Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jellemző az, hogy...

Mennyire jellemző az, hogy olyan diák jelentkezik fizika, mérnöki és hasonló szakokra, aki nagyon béna matekból és nem is hajlandó bepótolni a hiányosságait? Tudtok ilyen esetekről?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanez van programtervezőnél is. Sokan azt hiszik, hogy na itt megtanulunk programozni, és akkor hawaii, amcsi meló, milliók fognak leesni. Pár kódot betanul és ennyi.

Azután jön a feketeleves, hogy programozni otthon tanulsz meg, a papírért meg halálra szívod magad a matekkal.

A ponthatárok kicsik, mégis emelt szintet követelnek, nem igazán vezetik be, ismételnek előtte, szóval az első hetekben a pár centis víz, utána hirtelen a 100 méteresbe dobnak, és szinte lehetetlen fentmaradni ha nem gyakorolsz sokat, és nem szánod rá az időd.

Ennek ellenére vannak akik az első évben mégis úgy gondolják, hogy sebaj.. majd valahogy a kettes meglesz.

Második évre már nem igazán szoktak az ilyenek megmaradni. Szóval 1 évig ismered Őket.

2016. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Hogyne tudnánk? 8 évig tanítottam matematikát egy műszaki szakon, és meglepő volt látni, hogy olyanok kerültek be egyetemre, akiknek mind a matektudásával, mind a tanuláshoz való hozzáállásával gond volt. Rengeteg lehetőségük lett volna kérdezni, ha valamit nem értettek, konzultációra járni, volt lehetőség javítani is rosszul sikerült dolgozatokat, mégis sok volt a kettes meg a hármas is. Pedig évről-évre egyre lágyszívűbbek voltunk. Ha rajtam múlott volna, akkor sokkal többen buktak volna meg, de akkor felsőbb évfolyamokon sem problémáztak volna azon más tárgyak oktatói, hogy nincs meg a tudás, amire lehetne építeni.


Sajnos ma egyre több a motiválatlan, lusta fiatal, akik azt hiszik, hogy majd lesz egy papírjuk, aztán úgyis elhelyezkednek valahol. Csak épp az nem mindegy, hogy az a papír honnan van és milyen minősítésű.

2016. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem magát a kérdést kétfelé kell bontani: Egyrészt az oktatás hiányosságára, másrészt pedig a szorgalomra.

Könnyen belátható, hogy ez szükséges, hiszen használható tudás megszerzése is kétoldalú: Részben oktatási, részben pedig önállói munka.


Az oktatás hiányosságához köthető azon jól ismert tény, hogy az utóbbi években egyre inkább levitték a követelményeket, különösen az érettségi szempontjából.

Így sokan tudatában sincsennek annak, hogy habár simán megírnak egy matek érettségit jelesre, ez nem elégséges belépő a felsőoktatási intézménybe, hiszen alapvetően elvárási szintkülönbség van a kettő között.


Sajnos az utóbbi időben a felsőoktatás követelménye is nagyban megromlott, mert igen alacsony ponttól vesznek már fel, úgy tudom, 280 a min. ami átlagban 70% érettségit jelent, ez nyílván nem sok, sőt volt időszak, mikor még alacsonyabb lett.

A felháborító, hogy a felsőoktatási intézményeknek kell kompenzálni a középiskolai hiányosságokat, pl. felzárkóztató tanórák keretében.

Nevetséges, az elmúlt 60 évben ilyenre még példa nem volt!


A kérdés második fele az önálló tanulásra, a szorgalomra vonatkozik. Bár vannak hanyagabb hallgatók, de olyanok is bőven, akik saját szorgalomból bepótolják a középiskolai oktatás hiányát.

Nyílván az ideális eset az lenne, ha nem lennének az oktatásnak hiányosságai és a szorgalom is meglenne.

Talán néhány nívósabb szakközépiskolában vagy gimnáziumban ez teljesül, ahol a tanárok és a követelmények is olyanok, amilyeneknek lenniök kell, de általánosságban nem ez a jellemző.


A harmadik dolog, pedig az hogy mindig változtatnak valamit az oktatásban, többnyire megfontolatlanul, indokolatlanul, és hozzá nem értő emberek.


Most behozták ezt a kétszintű érettségit, azzal a céllal, hogy az emelt szint legyen a mércéje az egyetemi belépőnek.

Ezóta eltelt mintegy 10 év, és az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy ez a rendszer egyáltalán nem vált be.

Egyetlen következménye lett neki: Mindenki érettségit kapott, és bármilyen hülye lehetett, átnyomták.

Ilyen a világ életben soha nem volt, ezt is az angoloktól vették át, mert ugye manapság az a divat, hogy amit az angolok kisz(a)rnak azt itt megeszik...


Úgyhogy őszintén várom, hogy az oktatáspolitikusok mikor jönnek rá, hogy butaságot csináltak, és fogják visszaállítani a régi érettségi rendszert, mert azt nyílván mindenki látja, hogy ez az új több sebből vérzik.

2016. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Simán, kb. fél-egy évig tudsz velük haverkodni mielőtt otthagyják (kivéve ha a gábordénesre vagy a nyíregyházi főiskolára jársz).
2016. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Az évfolyam minimum 70 %-a ilyen minden műszaki, mérnöki karon. Párszor újrafelvételiznek majd feladják. A szerencsések 8-9 éb alatt elvégzik kettessel. Nem mindenkinek való az egyetem.
2016. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!