Egyetem választás. Tippek?
Igen, én is azt javaslom, amit az első írt. :)
Viszont.. hogy kicsit pontosabbak legyünk, jó lenne belelátni, hogy mit szeretsz még ezen belül. Ezek alapján te inkább humán beállítottságú vagy, vagyis talán inkább a bölcsészet felé tendálsz, esetleg jog, de ha jó a kommunikációs képességed, szereted mondjuk a gyerekeket, tudást akarsz átadni, tanár is lehetsz, óvónő, tanító, vagyis a társadalomtudományok terén is elhelyezkedhetsz.
Én saját magamat példaként felhozva, ugyanezeket szerettem gimnáziumban, mint te. Mégis inkább az irodalom és a nyelvek felé húzott a szívem jobban, és hiába szeretek emberekkel foglalkozni, nem lennék jó pedagógus, mert nem tudnék keményen bánni egy gyerekkel. kínai szakos lettem, mert így majd lehetek szakfordító és tudok azzal a régióval foglalkozni, ami igazán érdekel. Barátnőm ugyanez, de ő pedig rajong a középkori Angliáért, ezért töri szakra ment anglisztika minorral, hogy később kutatni tudjon (nem kellenek a büfészakos beszólások, köszi). Van ismerősöm, aki pszichológushallgató, és ő emelt magyarral és törivel jött, de szegény megszenved az anatómiával és miegymással.
Találd meg, ezen belül is mi érdekel igazán, és akkor le tudod szűkíteni, hogy merre tovább. :) Ne azt keresd, szerintem, hogy mivel fogsz igazán sok pénzt keresni, mert a pénz nem fog boldoggá tenni! Olyat keress, amit lehetőleg élvezni fogsz csinálni.
Bár olyat is olvastam, hogy vedd a két legkedvesebb dolgot, amit igazán szeretsz és fontos neked, például történelem és földrajz, és tanuld a második kedvencedet, mert akkor az első megmarad különleges hobbiként és olyan dologként, ami pluszt ad az életnek.
Pontosan ugyanezekben vagyok jó, mint te. Jogra mentem, ott hagytam. Sok pénzt és időt megspórolsz magadnak, ha """humán""" beállítottsággal inkább elmész valami szakmát tanulni, vagy maximum valami nyelvet.
Emberfüggő, de személyes tapasztalatból mondom, hogy semmi nem fog bejönni. Mivel a materializmus és pénzközpontúság dominál, ezért semmi szükség gondolkodókra, tanárokra (semmilyen értelemben), vagy idealizmusra - igazából éppen azon vagyunk, hogy ezeket a dolgokat pusztítsuk minél jobban ki az emberekből. :)
Ha már mindenképp tanulni akarsz, akkor tényleg javaslom a hagyományos munkákat, azoknak legalább egészen pontosan definiálható értelme van, az érdeklődési köröd meg megmarad érdeklődési körnek.
Attol fugg, penzt szeretnel inkabb keresni vagy szeretni azt, amit csinalsz. Sajnos eleg ritkan esik ez a ketto egybe, mivel inkabb a real iranyu foglalkozasok azok, amivel biztosabb anyagi korulmenyeket tudsz teremteni.
Ugy gondolom, a nyelv mar alapbol nagyon jo valasztas, anelkul manapsag mar sehova kb. Esetleg egyetemi tanar lehetnel, ok tobbet keresnek egy atlag pedagogusnal. Vagy kommunikacio es media? Ujsagiras... vagy pszichologia, de azzal is csak akkor tudsz sikert elerni, ha maganpraxisod van. Ha az allamnak dolgozol, kozalkalmazotti fizetessel nem leszel milliomos. De ha nem az a cel, akkor persze semmi baj es en navyon felnezek azokra, akiket ma nem a penz erdekel, hanem a hivatas szeretete miatt csinaljak azt, amit. A fiatalokbol kiindulva gondolkoztam, hogy fontos a penz a legtobbjuknek. De ez a par felsorolt foglalkozas mind olyan, hogy vagy bejon, vagy nem.
En is sokaig human iranyba akartam indulni, de belattam, hogy nem lesz ugy jo. Esetleg, ha nem vagy teljesen elidegenedve a szamoktol, kereskedelem es marketinget, vagy turizmust megprobalhatnal, azokban picit nagyobb lehetoseg van idovel (elso par evben nagyjabol mindenhol alacspny fizetessel indulnak az emberek), ott kamatoztathatod a nyelvet, van benne pici human irany is, elvegre emberekkel foglalkozol es kulturat is tanulni kell, de a matek is helyet kap.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!