Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VBK biomérnöki szakon...

BME-VBK biomérnöki szakon szakirányválasztás - merre a legajánlottabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan, BME-n végzett bio- és vegyészmérnököket (vagy ilyen közeli ismerőssel rendelkezőket) keresek, akik még nem olyan régen végeztek, hogy ne lássák át a kar oktatását, de már dolgoznak annyi ideje a szakmában, hogy meg tudják ítélni a különböző szakirányok helyzetét és szakmabeli fontosságát/nívóját/lehetőségeit!


Mit ajánlotok: egészségvédő, alkalmazott biotechnológia, élelmiszeripari, esetleg környezetvédelmi?


Ti mire szakosodtatok, visszatekintve mit csináltatok volna másképp?


Kívülről nézve melyiknek mik az előnyei, hátrányai?


Köszönöm!



2016. ápr. 26. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

a környezetvédelminek nem túl nagy a mozgástere a piacon, hiszen rögtön a VBK-n, hasonló háttérrel képeznek környezetmérnököket is. Sok környezetmérnök bio msc-re megy. Persze más, de akkor is. Ugyanez a helyzet az egészségvédővel: vannak sokkal jobban erre specializált szakok a BME-n is (egészségügyi mérnök) és hát az orvosiról ne is beszéljünk.


Persze ha valamelyik nagyon izgat, akkor arra menj, de ha lövésed sincs, akkor talán az alkalmazott biotech, mert az elég generic.

2016. ápr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Esetleg személyes tapasztalatokat tudnál írni?


Azért a környezetmérnökök megítélése karon belül (oktatókat által is) elég alacsony, tehát egy alapból bio- környezet szakirannyal talán sokkak jobb választás. Nem tudom, hogy ez a munkaerőpiacra hogy vetül ki, bár nem hiszem, hogy sokat számít.


Kb. Az egészségvédő az egyetlen amit kizárnék, pont az orvosok és orvosi tárgyak miatt.

2016. ápr. 28. 00:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a környezetvédelmit javasolnám, mert arra van a legnagyobb igény és az használható a legszélesebb körben. Élelmiszeripar Magyarországon jóformán nincs is és oda élelmiszermérnököket keresnek. Az egészségügy hazánkban nyomoronc jelenleg. Az alkalmazott biotechnológia az jó képzést ad, de nem specializál semmire.
2016. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Még egy kérdés. Szerintetek megérné szakot váltani majd MSc-n gyógyszervegyészre (van a karon belül)?


Sok embertől hallottam, hogy az MSc nagy része ugyanaz vagy nagyon hasonló, hogy aki más szakról kapcsolódik be, a kétszintű rendszer miatt fel tudja venni a fonalat kb. Jóformán a szak előképzettsége nélkül.


A szerves kémia - biokémia vonal érdekel, így talán nem lenne hátrány egy vegyészdiploma is.


Végül is nem off, mert eléggé kapcsolódik a szakirányhoz.. :)

2016. ápr. 29. 09:46
 5/5 anonim válasza:
Nekem csak 2 gyógyszervegyész ismerősöm van a BME-ről, ők alapon vegyészmérnök gyógyszer specializáción voltak.. és ugyanezt mondták, hogy gyógyszer mesternek amellé nem sok értelme volt. Mármint kell az MSc, de kevés újat tanultak. Egyikük megcsinált mellé egy műszaki menedzser mestert is. Most mindketten dolgoznak, gyógyszercégeknél, de nem tudom mennyit keresnek. Meg mindketten az MSc alatt is annál a cégnál dolgoztak, ahol most is.
2016. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!