Hogy van az "újraérettségi"? Tényleg egy rakat pénzbe kerül, és nem éri meg? Mennyibe kerülhet? Akkor miért csinálja, aki csinálja?
Ha felvételizni akar valaki egy bizonyos helyre, nem lehet csak felvételizni manapság?
Ha valaki ilyet csinál, akkor a fiatal frissen érettségizőkkel fog "újraérettségizni", vagy külön?
Ha valakinak van ilyen tapasztalata; milyen volt, utólag, megérte vagy tényleg nem?
17 a közèp ès asszem 25 az emelt/ tárgy, de csak akkor kell kiegèszìtő èrettsègi, ha az adott tárgy felvèteli követelmèny.
Velük.
Ha egyetemre adott szakra mèsz akkor kell ha nem akkor nem. Nincs olyan, hogy megèri vagy nem èri.
A vizsgadíj összege:
Ha a jelentkező vizsgajelentkezését egy kormányhivatalba nyújtja be, a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2016-ban 17.000 Ft).
Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2016-ban 28.000 Ft)./OH/
Általában közép szinten a saját tanárodnál vizsgázni jobb. Emelt szinten úgyse nála fogsz, tehát nem különösebben más, mint normálisan.
Nem lehet "csak" felvételizni.
A hagyományos érettségik középszintűnek számítanak, szóval ahová elég a közép (ha az elég jól sikerült), akkor egyáltalán nem kell felvételizni:)) DE! ha emeltre van szükség vagy javítanod kell, akkor muszáj, nincs olyan, hogy megéri-e vagy sem:S - ha azt akarod, hogy felvegyenek, akkor muszáj kifizetni.
Számomra az a furcsa, hogy a régi központi felvételik is középszintű érettséginek számítanak, amiben számomra nincs logika, hiszen a központin régen is egészen más vizsgakérdések voltak, mint amit az iskolában kaptak azok, akik "csak" érettségiztek az adott tárgyból.
Akinek viszont jók voltak a középiskolai eredményei, azok számára felbecsülhetetlen előny, hogy azok most nem évülnek el (mint régen, amikor aki 3 évnél régebben érettségizett, már csak a felvételi pontok duplázásával próbálkozhatott), továbbá pl. egy érettségi 5-ös 100%-os teljesítménynek számít, míg aki most érettségizik, annak az esetében nem az érdemjegyet, hanem a százalékot veszik figyelembe a pontszámításnál.
Dehogynem lehet csak úgy felvételizni. Csak ha nincs elég pontod, akkor nem fognak felvenni, osztán viszlát. Elég pontod meg akkor lesz ha jól sikerül az érettségid.
Ez nem valami totó, hogy megéri, nem éri, ha tanulsz, akkor jó eredményed lesz és több pontot kapsz, ilyen egyszerű.
Köszönöm szépen, már kb. értem.
Csak egy másik kérdésnél nem tudtam miről beszélnek, de azt hiszem már értem.
A régi eredmények 3 -de én mintha 2re emlékeznék- év utáni elévülése azért volt, akinek jó volt. Igaz, hogy csak azoknak, akik a nagyon erős iskolákban nem jó jegyeket kaptak. De egy kisebb, átlagos iskolában kitűnők lehettek volna. Bár ők meg pillanatok alatt újravizsgázhatnak, ha akarnak.
Ha sok is amit fizetni kell érta, biztos lehet részletfizetés is, Igaz?
A régi jegyek elévülése senkinek sem volt jó, mert akkor sem volt kötelező hozott pontokat használni, bármikor lehetett duplázni, ha valakinek az volt kedvezőbb.
Szerintem nincs részletfizetés, de előre tervezhető költség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!