Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki csak gimit jelölt...

Ha valaki csak gimit jelölt meg és sehová nem veszik fel, akkor is gimibe fog kikötni ha rossz tanuló a gimnáziumhoz?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 15:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Amelyik gimikben maradt szabad hely, fogják nézni a vitt pontjait? 4 évről rengeteg 3-as és nem egy 2-es is van fontos tárgyakból. Köteles felvenni gimnázium?

Vagy gond nélkül beiskolázhatják szakközépbe is?

2016. márc. 24. 15:55
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles gimnázium, vannak olyan iskolák, ahova azokat veszik fel, akik egy megjelölt helyre sem kerültek be.
2016. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gond nélkül beiskoláznak szakmunkásképzőbe is, ha nem marad hely gimnáziumban vagy szakközépiskolában, vagy a pótfemmlvételi során sem tudsz bekerülni oda, ahol maradt hely.
2016. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a körzetébe tartozó gyűjtőiskolába kerül. Olyan helyre ahova azok mennek akiket nem vettek fel sehova. Bár gondolom, akinek nincs elég jó jegye a gimnáziumhoz nem is azt jelöli be, mivel tudja hogy esélytelen.
2016. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Igazából 2-es, 3-as átlaggal értelmetlen gimnáziumba menni, mégha fel is vennék, 4 évig bukdácsolna.

Szakközépbe sincs sokkal több értelme, csak odamenni talán még lehet esélye.

Ilyen jegyekhez inkább szakmunkásképző passzol.

2016. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hetek óta téma ez az osztályunkban.

Egy osztálytársnőnkről van szó. Mindenki mást mond.

Ezért gondoltam megkérdezem ti mit gondoltok erről.

Gyenge 3-as tanuló a csajszi de anyukája lealacsonyítónak tartja a szakközepet, naaa erről van szó.

Csak 2 gimit írtak be, az egyikben kb. 2-3 tagozatot jelöltek de sehol nincs közel a bejutáshoz sőt mindenhol a végén van.

2016. márc. 24. 16:24
 7/18 A kérdező kommentje:

Megnézik a tanulók jegyeit és a felvételi eredményt vagy nem?

Amúgy is, ha van jó pár 8.-os akiket sehová nem vettek fel mi alapján rangsorolnak kit hová tudnak még felvenni?? Erre van akkor a pótfelvételi?

2016. márc. 24. 16:27
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Van pótfelvételi. A pontos menetét nem tudom, néha viszonylag jó helyeken is marad hely. Oda nyilván nem fog bekerülni, legalábbis sok esélye nincs. Vannak, akik túl erős intézmények céloztak meg, de azért viszonylag jók. Na azokra a helyekre ők mennek.

Az anyukameg ezzel tette alegrosszabbat a gyerekének. Most imádkozhat, hogy szakközépbe menjen.

2016. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ez a lány nem erős gimiket jelölt meg, de oda is jó tanulók szoktak menni
2016. márc. 24. 16:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Értem én.

Azt mondom, hogy ha egy gimiben vagy erősebb szakközépben marad hely, oda jó tanulók fognak menni, nem pedig ő.

Ja, a helyesírásért bocsi, telefonról vagyok.

2016. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!