Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik nálatok az óra?...

Hogy zajlik nálatok az óra? (gimnázium)

Figyelt kérdés

Mi a jellemzőbb nálatok órán:

- a tanár mondatonként diktál, azt leírjátok

- kivetítik a tananyagot, onnan másoljátok a vázlatot

- vagy miközben a tanár beszél, gyors jegyzeteltek?

Melyiket szeretitek jobban?



2016. febr. 24. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondatonként sose diktáltak még, néha van dia, de közben mást is mond nem csak ülünk és másolunk. Leginkább tanár beszél mi meg jegyzetelünk, idegen szavakat, neveket leírják a táblára. Matekon a számolást felírja. A sima jegyzetelést szeretem a legjobban, sokszor ha van dia akkor se arról írom. De néha jó volt pl bioszon amikor volt, csak hajlamosak a tanárok gyorsabban menni mint hogy le tudd írni és idegesítő amikor folyton vissza kell lépdelni.
2016. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Matekon maratoni diktálás, de általában írja a táblára a definiciókat, csak gyorsan, és mindig letörli.

Törin (itt szokott kivetítő, vázlat, prezentáció lenni), magyaron a tanár ír a táblára, azt kell leírni.

Föcin maratoni diktálás, csak pár fontosabb dolgot ír a táblára, de csak címszavakat. A definiciókat szokta többször elismételni.

Kémiából is ír a tanár a táblára, a definiciókat mondatonként mondja többször.

Fizikából semmi, a feladatokat felírja a táblára, meg a fontosabb dolgokat.


Én azt szeretem, mikor felírnak mindent a táblára :D tudom, kicsit gyerekes, de én így szeretem.


9.o./l

2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ahány tanár, annyiféle tanítási módszer. Vannak, akik prezentációt csinálnak, vagy word-be kivetítik azt kell lemásolni, mások gyakorlatilag újraíratják velünk a könyvet diktálva. Ez sokszor attól is függ, mennyire vagyunk lemaradva, mennyire szoros a tanmenet mennyi idős a tanár (tapasztalatból tudom, hogy az idősebb korosztály sokszor azt se tudja, hol kell hangot adni a gépre, nem fog még az interaktív táblával, meg powerpointtal is szórakozni - tisztelet a kivételnek!). Jegyzetelés nálunk általában olyan órákon jellemző, ahol mi csináljuk a prezit, és előadjuk. Ez most az utolsó évünkben egyre gyakoribb.
2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk folyamatosan beszélt, mi meg jegyzeteltünk. Nem is baj, hogy így csinálták, jól jön az egyetemen :D:D
2016. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!