Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gimnázium miért jobb a...

A gimnázium miért jobb a szakközépiskolánál?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az emberek a gimnáziumokat erősebben (és ez által jobbnak) gondolják, de mit tud felmutatni a gimnázium a szakközépiskola ellen?

A gimiben csak folytatod az általános iskolai tárgyakat csak keményebben, ja meg 2 idegennyelvet kell tanulnod.

A szakközép meg ad egy konkrét tudományágra képesítést, és persze itt is kell idegennyelvet tanulni.


2016. febr. 21. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szakközépiskolák nagy része alapvetően nem felsőoktatásra, vagy érettségire készít, hanem, hogy után továbbmenj és szakmát szerezz 1-2 év múlva (azt hiszem mezőgazdaságiban kapsz is).

Emellett (lévén közvélemény) a szakközépiskolákba általában gyengébb diákok járnak. Ilyen téren a legjobb szakközép sem versenyképes az erősebb gimnáziumokkal.

Ráadásul a szakközépiskolák tanári kara sem feltétlen olyan jó.

Ennek ellenére szerintem, aki tudja, hogy milyen irányba akar továbbmenni, viszont csak gyengébb gimnáziumokba kerülne be, sokkal jobb egy erős szakközép.

2016. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
"konkrét tudományágra képesítés" - ezen azért felsírtam
2016. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt jobb a diákállomány és a tanári kar, így te is jobban vagy tanulásra ösztönözve, minőségibbek az órák is.


Másrészt pedig olyan dolgokra alapoznak rá, amikre egyetemen szükséged lesz. Hiába tanulsz meg alapszinten CAD-ezni, vagy NYÁKot tervezni szakközépben, ha egyetemen úgyis azt várják el, hogy jó legyél az alapvető műszaki tárgyakból (fizika, matematika, informatika), különben nem éled túl az első 2 évet, hiába ismertél meg laboron bizonyos szakterületeket jobban, mint mondjuk egy gimnazista. A szakmai dolgokat meg majd vagy úgyis tanítják, vagy már előtte is lehet vele foglalkozni hobbi szinten.


A nyelvoktatás (magyar, német, angol) is egy olyan dolog, hogy hiába nem érdekli a diákokat, a való életben sokszor már alapból idegen nyelvű állásinterjún kezdesz. Sokan azon csúsztatják a diplomájukat, mert nincs meg a megfelelő nyelvvizsgájuk. Középsuli után már ne számíts semmi ingyenes, minőségi nyelvoktatásra.


Vannak előnyei a szakközepes képzésnek (pl. vegyészetben, gépészetben kifejezetten), de a nagyátlagot ott technikusi, főiskolai képzettségre nevelik.

2016. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Az első válaszoló elég jól leírta. A gimnáziumok direkte a főiskolára/egyetemre szánják a diákjaikat, vagy legalábbis azok túlnyomó többségét, míg a szakközépiskoláknál, bár alapvetően megvan rá a lehetőség, hogy felsőoktatásban tanuljon tovább az ember, nem ez a prioritás. Ráadásul ebből kifolyólag nagyon sok szakközépiskola nem is indít különféle fakultációkat, így aki egy ilyen szakközépből akarna mondjuk orvosira menni, és az ő iskolájában nincs biológia és/vagy kémia fakultáció, nyilvánvalóan sokkalta nehezebb dolga lesz azokkal szemben, akik egy gimnáziumban szabadon választhatnak ilyet.

De kategorikusan kijelenti, hogy a gimnáziumok jobbak, mint a szakközepek... nem mondanám. Az a lényeg, hogy az ember, tudja mit szeretne csinálni, és ha mondjuk 14 évesen nem tudja (ami egyébként eléggé logikus), akkor azért érdemesebb gimnáziumba mennie, mert ha utána kitalálja, hogy mégse szeretne a felsőoktatásban továbbtanulni, akkor egy átlag 2 éves OKJ képzéssel megszerezheti ugyanazt a szakmát, amit egy szakközépben szerzett volna, fordított esetben (bizonyos egyetemi szakoknál) viszont sokkal nehezebb szakközépiskolai szintről feltornáznia magát a felvételihez szükséges szintre.

2016. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!