Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol: középszint < középfok...

Angol: középszint < középfok < felsőfok < emelt szint?

Figyelt kérdés

Lehet vitatkozni, hogy a felsőfok nehezebb az emelt szintnél, melyik cégnél hogy, de az ellen senki sem tud tényt felhozni, hogy amíg a felsőfokon elég 60% és onnantól hazudhatsz is, hogy 100% lett, addig az emelt szinten 60% + 50 pont = 110 pont és vesztettél 40 pontot gyakorlatilag.


Szerintetek?



2016. febr. 17. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Mi a kérdés?
2016. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Miről beszélsz?
2016. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
???
2016. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem a kérdést.


Ha valaki tud az tud, ha valaki nem az így járt.


Interjúztatáskor engem pl. nem érdekel, hogy kinek milyen érettségije van, vagy hogy közép, emelt vagy akármilyen presztízs vizsgája van, a lényeg, hogy tudok-e vele beszélni az adott idegen nyelven vagy sem.

2016. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

szerintem:


középszintű érettségi < emelt szintű érettségi < középfokú nyelvvizsga < felsőfokú nyelvvizsga

2016. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
A közép- és felsőfokú nyelvvizsga közt sok különbséget nem észleltem. (Origónál voltam, máshol lehet, hogy más.) A közép érettségi jóval könnyebb. (Emelt nekem nem volt, a 90-es években érettségiztem.)
2016. febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend nagyjából a következő:

középszint < középfok ~= emelt szint < felsőfok


Ha összevetünk pár emelt érettségis feladatsort egy pl. TELC vagy ECL középfokú vizsgafeladatsorral, illetve a pontozásukat is összehasonlítjuk, kiderül, hogy maga a középfok csak egy kicsivel "erősebb" az emelt szintnél. Meg hát ha megvan egy emelt ötös, akkor már ingyen megkapod a középfokú nyelvvizsgát is mellé...


Ugyanakkor magát az emelt szintet egyáltalán nem említeném egy szinten a felsőfokú nyelvvizsgával, hiszen merőben eltér már a két szint egymástól. Vegyük csak az előbbi összehasonlítást: ha államilag is úgy van meghatározva, hogy egy erős emelt szint egy középfokkal nagyjából egyenlő, akkor már nem vehetjük könnyebben teljesíthetőnek a felsőfokú nyelvvizsgát. Tényleg, csak nézzetek meg pár feladatsort...


Ami pedig a továbbtanulást illeti... Aki nagyon biztosra akar menni, és olyan szinten van, az megcsinálja a felsőfokot és az emeltet is. Érdemes minél több lehetőséget kihasználni, és kalkulálni, hogy hogyan érné meg. Mindenesetre én, ha nem olyan helyre mennék tovább, ahova az angolt kéne beszámítanom az egyik tantárgyamnak a kötelező választott kettő közül, akkor maradnék a középszintnél, mert még mindig több pontot kapok úgy egy 90%-os középre, mint egy 80%-os emeltre.

2016. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Egyrészt egyetértek az előttem szólókkal, szerintem sem a papír a fontos, hanem, hogy tudj beszélni, lehetőleg folyékonyan. Másrészt... Az emelt érettségi B2-es szint, ami a középfoknak felel meg, míg a felsőfokú nyelvvizsga C1-es szint. (Van C2-es is [mesterszint], csak az itthon nem akkreditált.) Na, már most. Hazudhatod azt a 60%-os emelt angolodra, hogy 100%, de hidd el, egy tapasztalt interjúztató, aki valószínűleg C2-es szinten beszéli a nyelvet, észreveszi a különbséget. Ha meg 60% lett vagy az alatt, de azóta megtanultad rendesen a nyelvet, akkor sincs gond.
2016. febr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!