Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolai tanár vs....

Általános iskolai tanár vs. Középiskolai fizetés?

Figyelt kérdés

Ugyan annyi a két ember fizetése a pedagógusi bértábla szerint?


Vagy különbözik?


Pl.: egy friss BSc-s diplomával rendelkezői (PTE-TTK) matematika tanárnő:


[link]


-->> Végzettség: akkor felsőfok alap elvileg. 0-2 évben: 171 434 Ft Bruttó.


Ami a:


[link]


szerint 114 004 Ft nettó. Kisgyerek még nincs.


10 év után ~240 bruttó, ami ~160 nettó.


Vagy hogyan számolhatom ki, h. egy általános iskolai tanárnő fizetése mennyi lesz?



2016. jan. 26. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A bértábla a főiskolai és az egyetemi végzettségűek között tesz különbséget, nem abban, hogy hol tanít.


Az már más kérdés, hogy a legtöbb középfokú iskolában egyetemi végzettségűeket keresnek. Van olyan szakos, amiből csak azt veszik fel, főleg ha a szaktárgyából érettségiztetni is kell. (Érettségiztető tanárnak kötelező az egyetemi végzettség.)

2016. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan "friss" Bsc diploma, amivel tanári állást be lehet tölteni, tehát már itt zavaros a dolog.

Egyébként jó kérdés. A törvény szerint egyfelől a legkisebb végzettséget kell nézni, amivel az adott pozíció betölthető, másrészről mégis a legmagasabb végzettségét kell nézni az illetőnek, amivel rendelkezik, és az adott munkakört betöltheti. Egyszerűsítette volna a dolgot, ha meghagyják azt a rendszert, ahol tanári a tanöári diploma csak egyetemi szintű lehet.


Gyanítom, hogy az iskolák sincsenek képben ezzel kapcsolatban. Amikor én elkezdtem két éve dolgozni, felmerült, hogy alacsonyabb besorolást kapjak, mivel csak általános iskolásokat tanítottam. Szerencsére nem így lett. Ugyanakkor tudom, hogy aki egyetemi diplomával napközis tanári állásra pályázott, rendszerint alacsonyabb bért ígértem.

2016. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a legtöbb középfokú iskolában egyetemi végzettségűeket keresnek"


- Mivel előírás az egyetemi diploma középiskolában. Másképp nem taníthat ott, és aki nem taníthat, az nem is érettségiztethet.

Ez alól a nyelvtanárok jelentenek kivételt.

2016. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!