Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon milyen a...

Magyarországon milyen a felsőoktatás többi országhoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Pár egyetemünk mindig felkerül ranglistákra, akkor mégis mi az amit egy svéd,német egyetemista megkap? Az új eszközök,módszerek hiányoznak? Hiszen a tudásanyag "mértéke" ezek szerint rendben van.

2016. jan. 14. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Tökre nem mindegy, milyen szakról van szó (és melyik egyetemen), elég differenciált az oktatás színvonala.
2016. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Általában nem rossz, és ezért általánosságban hülyeség, hogy sokan egyből külföldre mennének egyetemre, mert meg vannak győződve róla, hogy itthon bármelyik külföldi diploma többet ér, mint egy itthoni.

Az igaz, hogy nyugatra több az innováció, de inkább módszerekben, jobban elterjedt a távoktatás.

2016. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hazánkban nagyon sokféle nagyon gyenge intézmény van, többségük főiskolának, némelyikük szégyenszemre egyetemnek mondja magát.


Nyugat-Európát és az Egyesült Államokat nemzetközi mércének tekintve az ELTE, Semmelweis, SZIE, BME, Szeged, Debrecen, Pécs a legtöbb szakon megállják a helyüket.


Persze, ha a nemzetközi átlagba Iránt, Tongát, Etiópiát, Ghanát, Sao Tomét, és Zimbabwét is beleértjük, akkor még a ZSKF vagy az új "Budapesti Metropolitan Egyetem" (sic!) is megüti a mércét.


Egy svéd vagy német egyetemista sok kurzusból szabadon választhat a szakján belül, könnyen áthallgathat más szakra, könnyen válthat szakot vagy végezheti párhuzamosan, sokkal több ideje van érdemi kutatómunkákba bekapcsolódni, mert sokkal kisebb a kötelező óraterhelése. A svéd vagy német egyetemi oktatók sokkal jobban felkészülnek az óráikra, mert max 2-3 órájuk van hetente a többiben élvonalbeli kutatásokat végeznek amibe a hallgatók is bekapcsolódhatnak és amelyekhez jelentős költségvetési kerettel rendelkeznek. Sokkal kisebb az adminisztratív, bürokratikus leterheltségük, rugalmasabban alakíthatják óráikat, tehát jobb színvonalú munkát végezhetnek. 7 évente pedig szinte kötelezően 1 évet valahol külföldön töltenek kutatással egy másik egyetemen, kutatóintézetben vagy alapítványnál, így mindig továbbképzik magukat és új ismeretekkel jönnek vissza.

2016. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!