Mióta van ilyen rengeteg szünet az iskolákban?
Kedves kérdező! A nyolcvanas években kezdtem az általánost, és nekem volt nyári szünetem is, nem csak téli.
A napok hozzátoldása egy ünnephez, ha az keddre vagy csütörtökre esik meg nem igazán számít, mert, egyrészt előtte vagy utána leszombatoljuk, másrész a dologzókat is érinti. De ez régebben tényleg nem volt.
Szerintem rossz a memóriád. Én egy kicsit előbb jártam, na nem sokkal, 75-ben kezdtem. A nyári szünet június első napjaiban kezdődött, nem június 15-én, mint most. A téli szünet kb. 2 hét volt. Akkor is volt húsvéti szünet, nem 6 nap (ünnepekkel együtt annyi), mint most, hanem hosszabb. Őszi szünet nem volt, valóban, de pl. a gimiben 1 hetes mezőgazdasági munka volt, amikor nem iskolába mentünk, hanem almát szedni. Igaz, nem szünet volt, de nem is tanultunk. Síszünet most sem sok iskolában van, ahol van, ott is a legtöbb helyen 1-2 napot kapnak a gyerekek.
Az plusz nap hozzátoldását ledolgozzák , ugyanúgy, mint a felnőttek.
És még annyi, hogy a Te gyerekkorodban okt. 23. nem lehetett ünnep :-). De volt márc. 15.,21., ápr. 4. és nov. 7.
- az őszi és a tavaszi szünet nem 1-2 hét, általában valójában egy hét sincs, ha az ember csak a munkanapokat számolja belőle
- síszünet nagyon-nagyon kevés iskolában van
- ahol hozzá van toldva egy-egy ünnepnaphoz egy plusz nap, hogy hosszú hétvége legyen, azt a plusz napot minden egyes esetben le kell dolgozni egy szombati tanítási napon. a munkahelyek nagy része is így működik ilyenkor.
- nem tudnak sokat pihenni a gyerekek évközben is, mivel nagyon le vannak terhelve és a szünetekre is kapnak általában egy csomó házit
Kérdező, tavaszi szüneted nem volt? Na ne mondd...
Az őszi szünet a hétvégékkel együtt 10 nap volt, mert okt. 23-a meg nov. 1. is beleesett, a téli meg 2 hét plusz az előtte lévő hétvége.
"emlékszem, hogy amikor munkaszüneti nap volt, például október 23"
- A '80-as években munkaszüneti nap volt október 23?
A síszünet meg nem rendeletben kiadott szünet, és nincs is mindenhol. A felsoroltak közül az őszi szünet egyedül az, ami viszonylag újdonság.
Ami meg a hosszú hétvégéket illeti, az arról szól, hogy szabadnapok, melyeket máskor ledolgoznak. Nem tudom, hogy nem tűnt fel, hogy néha szombaton is járnak iskolába a gyerekek.
Nálunk 96-ban volt síszünet 8 osztályos gimnáziumban, az általánosra nem emlékszem.
Plusz 1 nappal hosszabbított hétvégék voltak de cserébe szombaton menni kellett - ahogy most ledolgozni, bár úgy emlékszem rövidített órák voltak.
Az érettségiztetés miatt elmaradt órákat is megtartották, délutánra kellett bemennünk.
Kedves kérdező!
Én most járok gimnáziumba és azt látom, hogy egyre nagyobbak a követelmények, egyre több a tananyag az utánam következő évfolyamoknak.
Emlékszem, 7.-ben a ugyanazt a biológia-tankönyvet használtuk, mint a 6. évfolyam természetismeret órára (...).
Történelemből már 3 év alatt veszik át a normál tananyagot, utána pedig állampolgári ismeretek.
Rengeteg példa van még. És ez csak néhány év (esetenként csak 1!) változása.
Nekem anyukám mindig azt mesélte, hogy nekik hosszabbak voltak a szünetek. Meg kevesebb a tananyag. Igaz, ő a Szovjetunió területén élt.
Még olyasmit is mesélt, hogyha meghalt egy szovjet pártfőtitkár, akkor megemlékezés volt és 1 nap "szünet".
Nem tudom, hová járnak iskolába az ott lévő gyerekek, de azt bizony le kell dolgozniuk. Vagy a nyári szünetből, vagy szombaton. Nem lehet, hogy egyszerűen rossz az időérzéked? Nem figyelsz eléggé? Vagy szimplán meghosszabbítják a szünetüket egy orvosi igazolással? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!