Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az egyetem, főiskola a...

Milyen az egyetem, főiskola a középiskolához képest?

Figyelt kérdés

Mekkora csoportokba osztják be a hallgatókat?

Ugyanúgy van valaki aki az "osztály"főnök szerepét tölti be?

Van idő az órán kézzel írva jegyzetelni?

Ugyanúgy vannak szünetek?

Hogyan és mi alapján kell felvenni az órákat?

Hallottam, hogy heti 2 óra sport kötelező, ez igaz?


2015. dec. 3. 05:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 fèlèv sport kötelező, nálunk alkalmankènt 1,5 óra.

szerintem jobb mint a gimi,nem bas.zogatnak minden miatt a tanarok

szerintem van ido jegyzetelni,de sokszor kiadjak az anyagot.

mi 70-en vagyunk,nem vagyunk csoportokra osztva.

az órákat te veszed fel, irja a neptun melyik feleveben kell teljesiteni,nehezen lehet elrontani,minta orarend is van jobb helyeken.

szabadon valaszthatokat akkor veszed amikor akarod

osztalyfonok termeszetesen nincs, de sztem nincs is ra szukseg

2015. dec. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ja nálunk 50perces orak vannak.

ha 2-3 óra van egymás utan tombositve,akkor elvileg a tanar szol,hogy 10p szunet. de van aki egyben leadja,igy hamarabb elenged

2015. dec. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. teljesen változó. Attól is függ, hogy hányan vannak a szakon. Lehet, h. különböző órákon egész más a beosztás. Meg olyan is van, hogy különböző szakok hallgatói vannak pl. egy előadáson.

2. nincs, adminisztratív ügyekben a to-s néni az illetékes. Ha nagy gáz van, akkor megkeresed egy tanárodat, akiben megbízol, vagy beszélsz a tanszékvezetővel.

3. előadótól függ.

4. igen, ahogy az előző mondta, vannak szünetek, de a tanártól függ, hogy ha tömbösen tartja az órát, akkor mikor tartja a szünetet. A legtöbb óra dupla, 2x45 vagy 2x 50 perces egyben.

5. a neptunban látod, jobb helyeken meg odaadják az első napon a tantervet, és abból kiolvasod, hogy melyik félévben milyen tantárgyaid vannak. Általában a netre is kiteszik, vagy belső hálózatra.

6. teljesen változó, ha a tantervben előírás, akkor igen.

2015. dec. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

- Van, ahol vannak tankörök, beosztják a hallgatókat csoportokba. Máshol viszont nincsen semmi csoportosítás. Kizárólag az alapján alakulnak ki tanulmányi csoportok, hogy ki kikkel kerül egy kurzusra.

- Nincsen osztályfőnök jellegű személy, itt már mindenki egyénileg oldja meg a dolgait. Persze mindenféle ügy esetén megvannak azok a személyek, akikhez lehet fordulni.

- Ez elég változó, van, ahol lehet, van, ahol túlságosan hadar a tanár, és olyan is van, ahol nem érdemes jegyzetelni, mert mondjuk elküldenek minden anyagot és elég abból tanulni.

- A szünetek elég változóak, mivel sokféle időtartamú óra lehet. Általában másfél óráig tart egy-egy előadás vagy gyakorlat, de előfordulnak két órás vagy két és fél órás tárgyak is. Utóbbi esetben néha óra közben is tartanak szünetet. De egyébként az órák közötti szünet néha megadatik, néha nem, ez attól függ, milyen időpontban sikerül felvenni egy-egy tárgyat. Ez nem úgy működik, mint a középiskolában, hogy fixen vannak a tárgyak és mindenki ugyanazokra jár be. Elég különböző lehet két ember órarendje, mivel egy-egy gyakorlatnak több időpontja is lehet, és nem mindenki ugyanakkorra veszi fel. Nekem volt már olyan, hogy két tárgyam ütközött, az egyik fél órával a másik vége előtt kezdődött, és így az egyikről valamennyit mindig hiányoztam, de van, amikor két óra között 3-4 óra szünetem is van.

- Az órákat a mintatanterv alapján veszed fel, amiben benne van, milyen tárgyakat vagy köteles elvégezni, melyik félévben érdemes vagy kötelező az adott tárgyat teljesíteni, és hogy esetleg milyen másik tárgynak az előfeltétele. Az előfeltétel azt jelenti, hogy amíg x tárgyat nem végzed el, addig y-t sem végezheted el. Egymásra épülnek. De sok intézményben az első félévben ügyintézők veszik fel a tárgyakat a gólyáknak.

- Nem mindenhol kötelező a sport, nálunk az ELTE-n egyáltalán nincs előírva.

2015. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi sulinkban így volt:

1. tanórától függött. Volt olyan előadás, ahol csak szimplán megfelezték a társaságot, és két időpont közül lehetett választani. A gyakorlat vagy szeminárium jellegű tárgyaknál 20-25 fős csoportok voltak. Később mikor már szakosodtunk, akkor a szakórákra annyian jártak, ahányan azt felvették, az én szakomra 7-en jártunk, de volt olyan, ahová 60-an (összesen kb. 150-en voltunk az évfolyamon, 6 szak közül lehetett választani)

2. A tanulmányi osztályon van egy ügyintéző (ismertebb nevén TO-s néni), aki csak a te évfolyamod nyűgjeit intézi

3. Van idő, de az tényleg csak jegyzet, címszavak, esetleg pár megjegyzés

4. Nálunk hivatalosan 90 perces órák voltak, utána 10 perc szünet. De óra alatt is simán felálltál, kimentél pisilni, ez már nem a dedó szerencsére

5. Első félévben a TO nénid vesz fel mindent, amit akkor kell. Mindenki számára elérhető, hogy az adott szakon milyen tárgyakat kell elvégezni, ezt vagy megkapod papíralapon, vagy ki van függesztve a faliújságra, vagy letöltheted a netről... Ott az is meg van jelölve, hogy melyik tárgynak mi az előfeltétele (ha az előfeltételből nem vizsgázol le, akkor a ráépülő tárgyat sem tudod felvenni) illetve az is meg van jelölve, hogy melyiket melyik félévben ajánlott felvenni (érdemes az ajánlás szerint haladni, mert nem minden tárgyat indítanak mindkét félévben) A második félévtől kezdve e szerint veszed fel magadnak a tárgyaidat

Utolsó nem tudom hányadik kérdés: szerintem ez szakfüggő is, a mi szakunkon 2 félév sport kötelező volt, gyakorlatilag úgy nézett ki, hogy az első félévben 1 azaz egy tornaórán voltam bent, a második félévben még annyin sem. Nem osztályzott tárgy volt, csak aláírásért ment

2015. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 én (az #5) szintén ELTE-s voltam, nálunk kötelező volt a sport, gondolom ez szakfüggő, lehet a pedagógusoknak kell, de mondjuk egy vegyésznek nem
2015. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, szünet alatt a tanévközi szüneteket értettem.:) Köszönöm a válaszokat, sokat tudtam meg és mindenkinek megy a zöld kéz!
2015. dec. 4. 04:56
 8/8 anonim ***** válasza:
A tanévközi szünetek is elég változóak. Vannak olyan egyetemek, ahol nincsen se tavaszi, se őszi szünet (tehát kizárólag azok a napok a szünetek, amelyek eleve ünnepnapok, munkaszüneti napok). Máshol pedig van tavaszi és őszi szünet is. Van, ahol van szénszünet, ami egybeesik nagyjából a középiskolai "téli szünettel", olyankor nincsenek vizsgák, de vannak olyan helyek, ahol december 24-én, 31-én is simán vizsgáznak még a hallgatók.
2015. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!