Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár? Hogyan? (kérdések lent)

Tanár? Hogyan? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Ha tanár szeretnék lenni, akkor abból a két tantárgyból emeltet kell tennem amit tanítani szeretnék?

Melyík egyetemen kellene tanulnom, hogy matek-kémia tanár lehessek?

Tuljelentkezés vaszélyes ez a szak?

Milyen középiskolai átlag a feltétel?



2015. nov. 28. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Középiskolai átlag nem feltétel. Nem túljelentkezéses, sőt, kémiára örülnek, hogy valaki megy, számos egyetemen van tanárképzés, majdnem minden megyében. És nem kell két emeltet tenni, szerintem erre a szakpárra egyet se, de persze a többletpontok miatt jól jöhet.
2015. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 28. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Hát én tanárként írok, mindenképpen jól gondold meg a dolgot. Nagyon nagy gondok vannak ezen a pályán, főleg Magyarországon, főleg mostanság és a jövőben.

Nem csak a politikai helyzetet illetően, hanem az iskola, az oktatás helyzetét illetően a fiatalok körében.

Ma már vért izzadok, és nekem kell elnézést kérnem, hogy ha tanítani szeretnék valamit.

Én már ezen a pályán maradok (vagy ki tudja), de ha a mostani helyzetet előre tudom, másra hajtanék.


Főleg, ha megy a matek, akkor "minimum" valami mérnöki pályára mennék, de ha megy, akkor biztosítási, üzleti elemző matematikusnak.


Ha szavazni kellene a dologról, írj fel egy szavazatot NEM rovatba a tanári pályát illetően.

2015. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az embernek a lelke megszakad, de sajnos tökéletesen igaz, amit Parafagolem mond.

A mai világban, Magyarországon nem érdemes tanárnak menni, mert nem becsülik meg, sajnos.

Matematikusnak viszont jelentkezz bátran.

Esetleg jó választás lehet még a vegyész, vagy vegyészmérnök.

2015. nov. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
54%
Nem muszáj, de jól jöhet. Kémia szakra alig van jelentkező, van, ahol már csak esti meg levelező képzés van, különösen főiskolákon. Viszont készülj fel a társadalom lábtörlője szerepre, nézz körül bármelyik fórumon, hogyan is vélekednek a tanárokról. Hab a tortán a magyar oktatási rendszer totális elavultsága, különösen a jelenlegi irányítással.
2015. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!