Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ennek mi értelme?

Szerintetek ennek mi értelme?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, az unokatestvérem szakiskolában tanul szobafestő és mázolónak. Mesélte nekem, hogy milyen sok elméleti anyagot kell venniük, amik nem is rájuk vonatkoznak, pl. sok a kőműves és van még olyan anyag is, amit asztalosoknak kellene enniük. Ezzel szemben nagyon kevés a gyakorlati tanulnivaló, valamiért azt elhanyagolják szerinte, és gimnazistaként én is így gondolom.

Egyszerűen már túlságosan is az oktatásra koncentrálnak, már általános iskolában is, amikor pedig az ember egy következő szintre lép (középiskola), nem akarják őt életre tanítani, hanem csak a sok elméletet tömik a fejünkbe, amivel ugye nem lehet problémát megoldani...


Volt olyan ismerősöm, aki 2-dik évét járta egyetemen, de egy számlát nem tudott feladni. Ez is érdekes eset.


Nektek mi a véleményetek?


2010. márc. 16. 17:40
 1/6 A kérdező kommentje:
asztalosoknak kellene venniük*
2010. márc. 16. 17:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Most mit mondjak? Egyetemista vagyok... :)

Erre annyit lehet mondani, hogy Magyarországon a lexikális tudás fontosabb, mint a gyakorlati, de hogy ez miért van így, arra szerintem senki sem tudja a választ.

2010. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nah figyu. Mival a festő jelenleg 5 éves szakma (jövőre már csak 4), ezért a 9. - 10. osztályban csak azért tanulnak "minendből egy kicsit", hogy el tudják dönteni, mit szeretnének. Festő, Kőműves, Asztalos, Hegesztő... meilyk tetszik nekik a legjobban! 11.-be pedig már csak a szakmát fogják tanulni. =)
2010. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
jah igen, és a gyakorlati idő is meg fog nőni =)
2010. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy olyat tanulnak mint az asztalosok.

Az lehet hogy tanulnak oylat amit a kőműves is mert hozzá tartozik az építőipari alapismereteknek, amit akkor is kell tudni ha festőnek megy.

2010. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Te nagyon hülye vagy :D Az előbb írtam le, hogy mindenből vesznek egy kicsit, hogy eltudják dönteni, mik akarnak lenni!!! ááááááááá
2010. júl. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!