Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE jogi karára kötelező a...

ELTE jogi karára kötelező a latin nyelv?

Figyelt kérdés
Nézegettem a felvi.hu és a kar weboldalának leírását, a történelem közép vagy emelt érettségi alapkövetelmény, valamint a magyar, egy idegen nyelv (esetemben angol) plusz még a latin is a listán van, viszont sajnos a mostani iskolámban azt egyáltalán nem tanítanak, ez mennyire lehet gond? Van valami esélyem, hogy felvesznek? :/

2015. szept. 18. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Esélytelen vagy, mert a szövegértés alapfeltétel.
2015. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem én, csak azért ez a hozzám hasonlókkal szemben jó nagy kitolás. A közelben egyik gimiben sem tanítanak latint. Ez az egy feltétel, ami miatt nem mehetek oda...
2015. szept. 18. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Uram, segíts...


Nem latin szövegértés kell.

MAgyar kellene, de úgy tűnik, erősen híján vagy.


Ez szerepel a felvin:

történelem és latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. egy idegen nyelv


Alapkérdés: megvan, mi a különbség az ÉS és a VAGY között????


Kötelező a töri, a többi meg vagy-vagy... vagy latin, vagy magyar, vagy idegen nyelv...


VAgy kapd össze magad, vagy mondj le minden olyan pályáról, ahol szükséged lehet arra, hogy felfogj bármilyen szöveget, mert ez kb alsós szint.

2015. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Latint majd akkor fogsz tanulni ha felvettek.
2015. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom hogy késő, de a harmadik hozzászólóhoz lenne mondandóm: azzal nem segítesz, ha kötöszködsz. Semmi baj sincsen azzal, hogy szegény félreértette (HA így történt) a szöveget, mivel 1: direkt úgy vannak ezek megfogalmazva, hogy ha valaki csak egy kicsit is nem oda figyel, félreérthető, 2: nem akarok dicsekedni, de kétlem hogy nekem rossz lenne a ,,MAGYAR SZÖVEGÉRTÉSEM" ha már az ország elsőszámú gimnáziumába járok és évfolyamharmadik vagyok. Mégpedig én is nagyon nehezen értettem meg, hogy mit akarnak. 3: van egy olyan mondás, hogy ,,aki másnak vermet ás maga esik bele"... Akkor ha nem haragszol, most én is kiosztalak: az, hogy az áll fent, hogy történelem ÉS latin VAGY magyar VAGY IDEGEN NYELV, ezt lehet úgy értelmezni, hogy történelem és latin, mint egy kategoria, magyar mint egy másik, és idegen nyelv mint egy harmadik választható kategória. Igen, tudom, ha elolvasom az oldalon az egészet, jobban érthető lesz, de most nem ez számít. Hanem hogy kioktattál egy kétségbeesett diákot azért mert rossz napod volt, összevesztél valakivel vagy csak ilyen vagy, holott te magad is egy orbitális nagy baromságot mondtál (bocsánat a csúnya kifejezésekért).


Amúgy hogy sikerült kérdező, felvettek végül?

2016. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!