Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontom lesz? Kiszámítanát...

Hány pontom lesz? Kiszámítanátok? (Mindig más eredmény jön ki :/)

Figyelt kérdés

Évvégi osztályzataim (első: 11., második: 12.)

Magyar: 5, 5

Matek: 4, 4

Töri: 4, 5

Angol: 5, 5

Kémia: 4, 5


Érettségik:

Magyar 92 - közép

Matek - 83 - közép

Töri - 91 - közép

Angol - 88 - közép

Biosz - 55 - emelt


Nyelvvizsga: angol C, francia C



Olyan helyre megyek, ahol mind az öt tantárgy fontos, tehát a legjobb kettővel lehet számítani.


Köszi előre is =)



2015. szept. 17. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Felvi pontszámító kalkulátorába írd be az adatokat. Egyébként az angol illetve francia "C"
2015. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

(elment korábban, mint kellett volna)

Szóval az angol és a francia "C" típusú az oké, de milyen szintű?Közép, felsőfokú?

Nem tudjuk helyetted kiszámítani így és egyébként is Te tudod pontosan az eredményeidet, szóval hajrá:

[link]

2015. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Középfokú mindkettő, és tudtommal nyelvvizsgával összesen 40 pontot lehet szerezni, ezért nem is írtam, hogy milyen a nyelvvizsgám.


A felvi úgy számolja, hogy be kell jelölni a szakot, ahova megyek, viszont a btk-i szakok közül nincs ott az összes, így nem tudtam megjelölni az általam kiválasztottat.

2015. szept. 17. 16:52
 4/10 A kérdező kommentje:

Magamnak kiszámoltam, hogy mennyi lenne így. a pontom. Ez úgy történt, hogy az év végi osztályzataimat összeadva és négyszerezve max 200 pontot lehet szerezni, amiből nekem ezekkel az eredményekkel 184 lett.


Az érettségi pontokat úgy kaptam meg, hogy a magyar és töri eredményem százalékait összeadva 186-ot kaptam, szintén 200-ból.


Ez már ugye 370 pont melyhez hozzájön a 40 pont a két nyelvvizsgának köszönhetően, valamint 50 az emeltszintű biológia miatt.


Tehát 460 pont.

2015. szept. 17. 16:56
 5/10 anonim ***** válasza:

A számítás szerintem így jó is, hogy-hogy mindig más jött ki? Más kérdés: miért pont bioszból csináltál emeltet, hogyha BTK-s szak érdekel? Vagy közben módosultak a dolgok? (mert akkor tárgytalan a kérdés)

A nyelvvizsga dologgal kapcsolatban meg jogos volt az észrevétel, ezt nem kalkuláltam be látod:D (ezért is tudja mindenki magának a dolgokat jobban számítani).

2015. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a magyar-törit viszed, akkor a biosz emelt +50-e nem számít bele. Magyarul ez így 410.
2015. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pszichológiáról van szó, ahova tényleg az összes tárgy, beleértve a biosz is fontos.


#6 ez tényleg így van? 😦

2015. szept. 17. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól mondja a 6-os.

Azt csinálhatod, hogy viszed a biosz-törit vagy a biosz-magyart és akkor megkapod az 50-et a bioszra, csakhogy az érettségi pontjaid így ugye csökkennek

2015. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak úgy meg nem fognak felvenni...
2015. szept. 17. 18:03
 10/10 anonim ***** válasza:

ugye összesen 500pontot kaphatsz, ez 5*100 pontként értelmezhető


1. Az tanulmányi jegyeidért kapható. Összeadod őket és megszorzod kettővel - 92 pont.


2. Az öt legjobb érettségi tárgyad átlaga (neked csak 5 van, de valakinek több) - ez 81 pont


3. Egyik felvételi tárgyad - magyar 92 pont.


4. másik felvételi tárgyad - biosz 55 pont.


5. plusszpontok - 90 pont (50+40)


Ez összesen 410 pont, sajnos a biosz elég gyenge. Angolból szerintem sokkal jobban megérné emeletezni.

2015. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!