Ha tervező akarok lenni, aki családi házakat, kisebb egységeket, műemlékeket tervez, de az építészmérnökire már nem maradt időm, akkor mik a lehetőségek?
Figyelt kérdés
Ez az évem maradt, és építészmérnökire kell egy matek és fizika érettségi, ebből egy emelt. Mivel most egyiket sem tanulom, így egy évre ez a kettő sok lenne (matek emelt, fizika közép). Van-e valami egyszerűbb dolog, hogy ezt meg tudjam csinálni, vagy inkább halasszak egy évet, és csináljam meg az érettségiket? Mert állítólag az építőmérnök már nem tervezhet épületet, nem úgy mint régen. (építő volt a családba, akkor még ő tervezett, de ő már rég meghalt, így most szembesültem vele, hogy már nem tervezhet) amúgy engem kifejezetten a vályogépítészet érdekel, meg a műemléki épületek.2015. aug. 31. 11:38
1/8 A kérdező kommentje:
Nem maga a két tárgy lenne sok, hanem idén úgyvan, hogy 2 délután, meg vasárnap vagyok szabad, mert hétfő-szerda-péntek délután, szombat egész nap állami támogatott képzésen leszek, ettől teljes függetlenül.
2015. aug. 31. 11:40
2/8 anonim válasza:
Azt hiszem, hogy most a magyarral is be lehet kerülni, nézz utána. De úgy gondolom, hogy az egyetemen lesznek nagyonb kihívások is, mint 1 év alatt 2 érettségi tárgyra felkészülni, úgyhogy érdemes megpróbálni. Ha nem jön össze, akkor még mindig lehet halasztani, ha nagyon ezt szeretnéd.
3/8 A kérdező kommentje:
És hol tudok utánanézni?
2015. aug. 31. 11:51
4/8 anonim válasza:
matek, építési alapism vagy fizika emelt kell, plusz rajz alkalmassági. Érettségi évében már tudni kellene használni a felvit.
5/8 anonim válasza:
Hali! Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyenek azok akik kibuknak... Én építész szakközépbe járok, itt megkapjuk az "alapokat" az építészmérnök szakhoz és egy építész végzettséget, vannak technikusi lehetőségek is nálunk. Itt az összes tanár azt mondja, hogy vannak akik kibuknak az egyetemről mert nem bírják, de az nagyrészt az olyanok, akik gimnáziumból jöttek! Az építési alapismeretek tantárgyat(és még sok más szakmai tantárgyat) 4 évig tanuljuk... a többi szerintem van az összes gimnáziumban is. Egyébként műemlékeket nem igazán terveznek, ezt ennyi idősen tudni kéne, mivel még idősebb is vagy nálam. Viszont van egy olyan dolog, hogy műemlékfenntartó technikus, amihez magasépítő technikusi kell... Választ nem adtam ugyan, ez csak egy nesze semmi fogd meg jól... :D C'est La Vie! Azért sok sikert! ;)
6/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem vagyok hülye, műemléket nem terveznek. :D
Viszont a műemlékek felújításánál is jelen van az építész :D és engem ez a része érdekel. Szóval nem toronyházat építeni meg vadiúj ITONGOT, hanem maga a vályogépítészet, és a műemlékek helyreállítása, esetlegesen újraépítése, rendbetétele. Mind esztétikai, mind hasznossági szempontból. Tehát nem teljes eredeti állapotában, de a jelenkor igényeinek megfelelve, ugyanakkor a múlt értékeit nem eldobva.
2015. szept. 1. 23:26
7/8 anonim válasza:
Az építészmérnöki karon foglalkoznak ezekkel a témákkal.
8/8 anonim válasza:
Egyszerűbb, rövidebb út nem nagyon van. AZ a rossz hírem, hogy építész bsc-s diplomával se lehet tervezni, még egy kerti budit se. Tehát mindenképp msc-re, vagy egyből osztatlanra kell menned, a műemlékes dolog meg külön specializáció, tehát az még az alapvégzettségen felül jön majd. Plusz a diploma megszerzése után még kell két év szakmai gyakorlat, utána lehet tervezői jogosultságot szerezni (részlegest) Tehát ez mindenképp egy hosszú távon megvalósuló dolog lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!