Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek, de halasztani...

Felvettek, de halasztani szeretnék hogy tehetném meg?

Figyelt kérdés
Lényeg h még lenne plusz egy év szakmaim, és utána mennék egyetemre, de próbaképp idén is beadtuk és felvettek, de épp hogy! Szóval ha kihagynám a dolgot akkor jövőre újra kellene írnom az egyik érettségim h akkor is tuti felvegyenek, de viszont később is halaszthatok egy évet ha bármi közbejönne, viszont hülye lennék kihagyni a lehetőséget hisz felvettek és így már tuti a dolog, meg akkor hogy tudnám a következő évet halasztani? Beiratkozáskor kérvényezném a dolgot? Gondolom nem én lennék az első aki ezt csinálja, ha esetleg valaki tudna segíteni megköszönném :).
2015. júl. 28. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy passzív félév, amit egymás után kétszer lehet igénybe venni. De azt kérdezd meg a tanulmányi osztályon, hogy rögtön első évben engedik-e, van, ahol igen, van, ahol nem.
2015. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először lehet azt kellene megtudnod hogy az adott egyetemen lehet-e rögtön passzívra menni, halasztani csak úgy nem tudsz hogy nem iratkozol bele és nem kezded el, akkor automatikusan nem vagy bent és jövőre újra kell felvételizni. De a kettő nem menne együtt?
2015. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szegedre megyek és honnan tudnám megtudni hogy lehet e passziváltattni? Honlapon v hívjam őket?

Sajnos nem tudnám megoldani együtt, középsulim ahol maradok szakmain Kecskeméten van, az egyetem meg mint ahogy mondtam Szegeden :/

Ajj annyira biztos voltam h nem vesznek fel h semmi ilyenre nem készültem fel és most kapkodhatok :( :D.

2015. júl. 28. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ez melyik szak és hány pontod lett?
2015. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Természettudományi és informatikai kar - mérnökinformatika és pont kereken 280 pontom volt.

(Matek érettségit bebuktam kicsit ezt is írnám újra jövőre ha esetleg nem jön össze a dolog.)

2015. júl. 28. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem nem is volt eddig 280-nál több a határ, de hát erre nem lehet alapozni...


Na, találtam neked a honlapon valamit:

[link]

itt van olyan hogy félévhalasztás új felvetteknek, de úgy nézem ha beadod még nem biztos hogy elfogadják, kivéve ha megértik az okot hogy miért akarod, egy próbát mindenképp megér.

2015. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget :).
2015. júl. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!