Hogyan álljak neki az emelt történelem érettségire felkészülésnek?
Elolvasom a 3 könyvet, továbbá mit javasolnátok még? Fogalmam sincs hogy mikre kéne összpontosítanom, évszámok mennyire fontosak, források gondolom igen
Meg hogy az egész könyvet kívülről kell tudni, vagy mik a lényegesebb részek?
Kérdés hogy mi a célod vele, mennyire kell. Én a középszintet tavaly 82%-ra teljesítettem, idén kihagytam szinte egy teljes évet, tettem egy szintemelőt amire az utolsó 1 héten átolvastam pár dolgot és össz. 66% lett. Ha csak a +50 pont miatt csinálod nem kell agyontanulnod magad, ha pl. jogra mennél, vagy olyan szakra ahol az számít hogy közelítsen a 100%-hoz akkor szerintem magántanárhoz is elmehetnél aki segít tematikusan felkészülni. De egyébként ha visszanézed az utóbbi évek feladatait ki fogod tapasztalni hogy a jelen tudásod mennyivel egészítsd ki a jó jegy érdekében.
Évszám pl. az ideiben nem nagyon volt szóval ez sem feltétlen igaz hogy arra kell legjobban ráfeküdni.
Esszéket gyakorold sokat, ha magántanárhoz nem is járnál, kérd meg az iskolai tanárod hogy adjon fel emelt esszéket, meg javítsa is ki hogy tudjon segíteni milyen apróságokon tudsz összeszedni minél több pontot, hisz itt nem csak a lexikális tudásod számít, hanem milyen pontosan, összeszedetten, tömören, lényegretörően tudod leírni azt. Az első fele az írásbelinek ami rámegy a lexikális tudásodra jobban, de ott is a feladatok javában ha először nem is ugrik be 1-2 dolog, rá tudsz jönni, jól rávezetnek 1-1 rövid szövegrészlettel vagy képi forrással.
Összességében én mindenképp az esszéket gyakorolnám de nagyon keményen. A szóbelin meg már csak a kiadott tételeket kell megtanulnod, az elég egyértelmű, főleg hogy meg is tudod venni akár könyvesboltokban kidolgozott szóbeli tételeket. Én is megvettem, az ELTE felvételi bizottsága (talán ez a nevük?) által kiadott könyvet, nagyon hasznos volt.
Szerintem nem olyan túl nehéz, ha érdekel a történelem.
Ha olvasgatod a könyveket és csinálgatsz érettségi feladatokat (gondolom nem újdonság, de a neten fenn vannak a komplett érettségi feladatlapok az előző évekről).
A szóbelire vagy netről kell összeollóznod a témaköröket, vagy pedig könyvesboltokban is hozzá lehet jutni az aktuális év kidolgozott témaköreire (értelemszerűen az utóbbit javaslom).
Az évszám pedig az adott érettségitől függ. Én tavaly írtam, ott volt pár az első részben (ahol nem lehet atlaszt használni), viszont az ideiben pedig egyetlen egy volt: az első világháború kitörése.
Szóval nem árt egy kicsit tudni azokat is és nem a véletlenre bízni.
Nem olvastam a kommenteket, de a saját tapasztalatomat leírom Neked..
Én mind a 4 könyvet kétszer újratanultam, emellett nagyon fontosak a kiegészítések. Nekünk nagyon klassz töri tanárunk volt, rengetek plusz információt adott át nekünk, amelyek az érettségihez kellettek.Forrásokra azt mondják, hogy fontosak, hát én azokat nem néztem át, mégsem volt gond. Évszámok nagyon fontosak. Egyébként én megcsináltam egy csomó régebbi érettségit, a visszatérő témákat nagyon át kell nézni.Ilyen például a Rákóczi szh, II.József, stb.stb.
Minél hamarabb kezd el, ha jó érettségit szeretnél írni.
Egyebként a szóbeli egyáltalán nem gáz, van minden évben egy füzet, amelyben benne vannak a tételek.Kitartás, és akaraterő kell hozzá, ezt biztosan mondhatom!!!
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!