Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet, hogy rosszul számítottá...

Lehet, hogy rosszul számították a felvételi pontjaimat? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Most a részletekbe nem szeretnék belemenni, csak az idevágó tényeket próbálom röviden közölni.3 éve felvettek egy egyetemre, a hivatalos kiértesítőben akkor nekem 414 pontot állapítottak meg. Az idén újra beadtam a jelentkezésem. A felvi.hu oldalon található pontszámító kalkulátorral kiszámíttattam a pontjaimat a napokban, és ott csak 412 pontot adott ki, UGYANAZOKKAL az eredményekkel, mint 3 évvel ezelőtt, pedig többször is leellenőriztem, de nem írtam el. Elképzelhető, hogy 3 éve az adott egyetem Dékáni Hivatala által írt felvételi határozatban elírták? Viszont akkor, 3 éve a felvi elektronikus felvételi felületén (Én felvim) is ugyanaz a 414 pont jelent meg. Pedig, amint írtam az előbb, ugyanazokat az eredményeket adtam be.

Ez a 2 pont ránézésre nem tűnik soknak, de olyan helyekre jelentkeztem, ahol lehet, hogy ezen fog múlni esetleg a bejutásom.

Bocs az ilyen általánosításokért és tudom, hogy látatlanban nem tudnátok sok mindent mondani, csak esetleg ha valakinek volt/van ilyesmi problémája, arra kíváncsi lennék, hogy az hogyan oldotta meg? Írok a felvi.hu-nak és az Oktatási Hivatalnak, csak mégis fel bátorkodtam tenni ezt a kérdést, hátha valaki tudna ajánlani valami konkrét ötletet.

A segítséget előre is köszi.



2015. jún. 28. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd le a százalékos eredményeidet illetve hogy milyen szakra jelentkeztél, elég könnyen ki lehet számolni a pontjaidat.
2015. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról lehet szó, hogy más szakra adtad be a jelentkezést, ahová egy bizonyos jól sikerült tantárgy nem beszámítható. De így látatlanban tényleg nehéz. A konkrét választ akkor tudjuk megadni neked, ha leírod az érettségieredményeidet, év végi jegyeidet, nyelvvizsgákat stb., valamint hogy 3 éve illetve idén hová jelentkeztél.
2015. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy tanulmányi pontoknál egy tárgy két utolsó évét nézed te, de két tárgy utolsója jobb volt...

vagy más érettségi targy kell ide.

2015. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

igen nem minenhova ugyanaz az az érettségi tárgy kell.van ahol elfogadnak 5-6 érettségit is,mindig a legkedvezőbbet számolják.

ezt nem egy ember adja össze hanem egy gép, nem hiszem, hogy hibáztak volna

nekem is egyik szakra 20ponttal több van mint a másikra de ez van

2015. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most írtak vissza a felvi-től, hogy a 2012. évi általános eljárás óta a felvételi szabályzat változott. 2012-ben a tanulmányi pontok számításakor az érettségi átlagba a 4 kötelező tantárgy mellett (magyar, matematika, történelem, idegen nyelv), a természettudományos tárgynál a bizonyítványban és a tanúsítványban szereplő eredmény is egyaránt beszámítható volt.

A tavalyi és a jelenlegi eljárásban az érettségi átlagba kizárólag a bizonyítványban szereplő eredmények számíthatóak be, a 4 kötelező tantárgy mellett a jobb eredménnyel rendelkező természettudományos tárgya.

2015. júl. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!