Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a testnevelé...

Mi a véleményetek a testnevelés tantárgyról?

Figyelt kérdés
Kort és okot is írjatok. :)

2015. jún. 22. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kéne osztályozni, nem kéne belőle 5 óra, de egyébként kell a mozgás, átmozgassátok magatokat, stresszmentesít is, és egy szintig felfrissülsz tőle, kinyújtóztatod az izmaidat, meg amúgy is jó kondiban leszel, pl ha lépcsőt kell mászni is jól jön.
2015. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az osztályozást át kellene variálni.

18/L

2015. jún. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is: A testnevelés részemről nem TANtárgy, sosem tartottam annak. Kiegészítő foglalkozás, vagy mittudomén, de nem tantárgy. A testnevelés célja eredetileg sem a tudásbővítés volt, vagy ha nagyon tágan akarunk foglalkozni, a képességeid fejlesztése, hanem a szükséges testmozgás beiktatása az egész napos ücsörgés mellé. Így is kéne hozzáállni. Az osztályozás módja is elég nevetséges, elvégre az, hogy milyen osztályzatot kapsz nem sokban kötődik ahhoz, hogy hogyan állsz a tesihez. Az kap jelest, aki jó fizikumú, atletikus, aki gond nélkül tudja teljesíteni az összes feladatot. Aki mondjuk túlsúlyos, az csak szenved a kettesért. Persze, mondhatnánk, hogy ez minden tárgyból így van, akinek nincs affinitása a matekhoz pl, az szintén szenved a kettesért. Csak míg mondjuk lehetsz azért kettes irodalomból, mert egyszerűen nem érdekel a tárgy, úgy a tesit nem lehet így "ellustulni". Itt mindenkit meghajtanak, és aki jó képességű, az kapja a jó jegyet, aki meg nem, az szív, szenved, hogy ne buktassák meg. Szorgalomnak nincs különösebb befolyása ennél a tárgynál.


A heti 5 óra testnevelést nem tartom rossz kezdeményezésnek (ha eltekintünk attól, hogy nem győzik HOL tornáztatni a gyerekeket), az egyik fő problémám az volt a tesivel, hogy minek hajtanak meg minket heti egyszer, hogy a tüdőnket kiköpjük, de heti egy alkalomnak semmilyen hatása nem lesz? Heti 5 alkalom, szépen elosztva sokkal racionálisabbnak tűnik.

Ugyanakkor még racionálisabb, még célravezetőbb lenne, ha a testnevelés óra helyett sportköröket tartanának. Ez sokkal jobban motiválná a gyerekeket a rendszeres testmozgásra, hisz olyasmit csinálhatnak, ami tetszik nekik, így az órák alkalmával is keményebben dolgoznának, és jobb esély van rá, hogy iskolán kívül is rendszeresen folytatnának valamilyen sportot. Nem beszélve arról, hogy ezt jobban lehetne egyfajta tehetséggondozó rendszerbe is integrálni, könnyebb felfedezni azokat a gyerekeket, akik tehetséget mutatnak valamilyen sportban, és ez hosszú távon jobb sportolókat is eredményezhetne. A jelenlegi testnevelés óráknál sokkal jobban működnének, ha engem kérdeztek :D

2015. jún. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oh, elfelejtettem, 21/F
2015. jún. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Kibszott mérges vagyok a heti 5 testnevelés miatt, mert heti 3 matekom van és ezerrel kell sietni, egy rohadt típusfeladatot nincs idő kétszer megnézni, vagy megkérdezni hogy "mindenki érti??? hol akadtatok el?", DE a matek érettségi kit érdekel, fontosabb heti 5x át és visszaöltözni. Ja, és heti 2 második nyelvem van, végülis ki a fszt érdekel, hogy tudsz-e nyelveket, de azért legyen heti plusz 5 órád aminek rohadtul nincs értelme, és csak elvesz az idődből, de heti 44 óra az kell, igaz faktokkal együtt idén heti egyszer értem haza 5 óra előtt, DE TESI CSESZDMEG AZ KELL. MIÉRT, AZT NEM TUDJUK, mert minden szerencsétlen tudja, hogy a zsírégetés 45 perc után indul be. De ez olyan, mint a vasárnapi zárvatartás, igaz 378 ezer túlóra volt azóta és 2421-gyel nőtt a munkanélküliek száma. (heti adatok.)

Közérdekű közleményt hallhattak, köszönjük kedves Orbán, remélem felgyulladsz.

2015. jún. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!