Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » I. sz. Előtt 565. az i. sz....

I. sz. Előtt 565. az i. sz. Előtti 5. vagy 6 század?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
6.
2015. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! vhogy képtelen vagyok ezt megjegyezni :)
2015. jún. 28. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt jegyezd meg, hogy olyat SOHA nem mondunk, hogy 0. század. Ebből szoktam én is kilogikázni.

Vagy az időszámításunk szerinti 1. századot az időszámításunk előtti 1. század előzi meg.

Vagy az évszámban utolsó két számjegyet megelőző számhoz (majdnem*) MINDIG hozzá kell adni 1-et, hogy a század sorszámát kapjuk.


*Kivéve akkor, ha az évszám kerek. Például 2000 még a teljes egészében a 20. századhoz szokott számítani.


Hogy az időszámítás kezdetét megelőző és az azt követő évvel mi van, azt viszont már nem tudom, a töritanárom annyira nem értett a matekhoz, hogy eszébe jusson ezt is elmondani.

2015. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végig gondoltam, az évszámokra is az vonatkozik, amit az első bekezdésemben felsoroltam. Nincs olyan, hogy 0, így az időszámításunk szerinti/előtti 1 a megfelelő első századhoz tartozik, és mindegyik évszázad pontosan 100 évre jön ki.


A 0 az pedig legfeljebb csak egy pillanatot jelöl, ami nullmértékű halmaz.


Szóval nem baj, én is belekavarodtam…

2015. jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!