Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha pszichológiára szeretnék...

Ha pszichológiára szeretnék továbbmenni, milyen fakultációt válasszak?

Figyelt kérdés
Szerintetek a pszichológia jó választás? Vagy egy gazdasági jobb lenne?
2010. febr. 24. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Pszichológiához a biológia fakt a jó választás, de a kémiát is néhány iskola elfogadja (nyilván akkor az lesz a választott érettségid is).

Az, hogy melyik a jobb, azt neked kell tudni, melyikhez húz jobban a szíved és persze nem mindegy, hogy gzadaságon belül közgazdászra vagy pénzügyre vagy mire gondoltál. A pszichológiának állami finansízrozásban elég magas pontjai vannak, talán a gazdasági szakokra könnyebb bejutni, de iskolája válogatja.

Remélem tudtam segíteni.

2010. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én biosz faktot csináltam. a fakt szart nem ért, elmentem egy jó biosztanárhoz akivel átvettem a nem annyira világos részeket (pl növénytan) felkészültem az emelt érettségire aztán pá. utólag, hogy pszichóra járok azt hiszem jó volt a biosz választás, a többiek nagyon kukák voltak élettanon:) matek sok van, de persze csak statisztikában, az meg nincs annyi a matekfakton, tudomásom szerint. hú, ha pszi és gazdasági közt kell választanod akkor gondold meg a pszichót nagyon mert utálni fogod:)) inkább előbb csinálj egy gazdaságit és másoddiplomának pszichót.
2010. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A matekot nem nagyon szeretem, de mindenki azt mondja hogy kögazdásznak menjek, mert azzal tudok jól elhelyezkedni. A pszichológiát imádom, de állítólag egy idő után minden pszichológus "bekattan". Amúgy a magyar fakt nem jobb hozzá?
2010. febr. 24. 16:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintetek a SZTE jó választás?
2010. febr. 24. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
második vagyok, ELTÉre járok, és ha nem szereted a matekot, pszichóra se menj, mert nagyon nagyon sok a statisztika. SZTE-t nem ismerem annyira. ha szereted a pszichót válaszd inkább az andragógiát, sokkal könnyebb, és azt tanulják amit mi csak a lájtosabb meg az érdekesebb részeket (meg jóval kevesebbet is)
2010. febr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Statisztikából jó vagyok, versenyekre jártam meg minden. És még nem volt bajom a matekkal, de nem biztos, hogy kibirnám a matek faktot(erre akartam célozni az előbb is).:)
2010. febr. 24. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:

A felvételi tárgyak: magyar, töri, matek, nyelv, biológia

Ezek közül érdemes faktot választanod. Igazából az első négyből úgy is kötelező érettségizned, a választott meg lehet a biosz:) Úgyis azokat nézik, amelyek a legjobban sikerültek:) Az SZTE pedig jó választás, de itt egy rangsor:

[link]

2010. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Tök jó ez a rangsor!:D Szerintem maradok a SZTE-nél!:D
2010. febr. 24. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!