Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A halasztási kérelemre kb....

A halasztási kérelemre kb. mennyi idő után kapom meg a választ? (lsd. Lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és pontszámok alapján úgy tűnik fel is vesznek arra az egyetemre amit kinéztem. Első évben azonban halasztani szeretnék, mert külföldre szeretnék menni dolgozni 1 évre au pairként.

Úgy tudom, hogy az egyetemekre való beiratkozás szeptember első 2 hetében van.. Gondolom ekkor lehet beadni a halasztási kérelmet is. Az érdekelne, hogy ezt kb mennyi idő alatt bírálják el? Fontos lenne mert én szeretném az 1 évet teljesen kihasználni, és feleslegesen nem szeretnék itthon üldögélni.

A másik kérdésem, hogy igaz-e az, hogy többször is lehet évet halasztani (azaz 2 félévet), ha az a 2 év nem egymás után van? (1 év halasztás, 1 év suli, és még 1 év halasztás)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 20. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom 2x lehet teljes évet halasztani, de nem egymásután kell közben legyen leglább 1 érvényes féléved.

De ezt érdeklődd meg ott ahová majd felvesznek hol milyen modon és indokkal lehet.

A másik minden hivatalos ügyintézés átfutási ideje kb 30 nap még egyetemeken is. De ezt is akkor mikor intézed kérdezd meg, mert lehet elég a 15 napos határidő erre. De lehet akár 60 nap is. Egyeteme és bizottsága válogatja iletve,hogy hány ilyen kérelem van egy évben.

2010. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Elég soknak hangzik a 30 nap... :s

2010. febr. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!