Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha munka mellett levelezőn...

Ha munka mellett levelezőn elvégzem a jogász szakot, majd 3 éves gyakorlat után ügyvéd leszek, akkor teljes értékű jogászként praktizálhatok, mintha nappalin végeztem volna?

Figyelt kérdés
Akik a nagy tananyag miatt elkezdenének ekézni, ne tegyék, mert felesleges. Tudom, hogy a jogot még munka nélkül is nehéz elvégezni, nem hogy mellette. Szóval ezt a fejezetet kihagyhatjuk, mert ez az én dolgom, hogyan oldom meg.

2015. ápr. 14. 17:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Elírtam, a praktizálás elé ügyvédet akartam írni.
2015. ápr. 14. 18:02
 2/8 anonim ***** válasza:
a diplomában nem szerepel, hogy milyen rendszerben végeztél egyébként sem.
2015. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A diplomába igaz, nincs beleírva azt hiszem, hogy milyen tagozaton történt a végzés. De az tény, hogy a nappalin sokkal több, sokkal átfogóbb tudást kell/lehet megszerezni. Szóval lehetséges minden további nélkül, de az egész hatékonysága majd később derül ki. Csak abból kiindulva, hogy a követelmények a két tagozat közt majdnem teljesen mások, le lehet szűrni valamit.
2015. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg akit érdekel a jog, az levelezőn is lehet jó jogász... Főleg ha tartja a kapcsolatot nappalis hallgatókkal. Azért egy nappali tagozat a mai világban luxus, ha nem első diploma...
2015. ápr. 17. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a fenti így teljesen nem igaz, mert legalább 3 év bizonyos gyakorlat után állhatsz neki a szakvizsgának és még azt is meg kell szerezni, de gyakorlatilag senkit nem fog érdekelni, hogy milyen a diplomád.
2015. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan értékű jogász/ügyvéd lehetsz, mint bárki más. A levelezős ugyanúgy tudja képezni magát, mint a nappalis (nem tilos szakirodalmat olvasni, tárgyalásra járni stb.) de ha van ideje, bejárhat nappalis szemináriumokra is. Mi mindig együtt vizsgáztunk a nappalisokkal, és soha nem tettek különbséget (esetleg volt, aki szigorúbban vizsgáztatta a levelezősöket). Mi több, levelezős jogász diplomámat követően tudományos fokozatot (PhD) is szereztem állam - és jogtudományból.
2015. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már ügyvéd vagy, tök mindegy, hogyan végezted a jogot, hiszen addigra már a szakvizsgán is túl vagy.


Viszont ügyvédjelölt nem lehetsz más munka mellett, az pedig az ügyvédség feltétele.

2015. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Levelezőn végeztem a jogot, így lettem egyetemi oktató. A kb. 120 oktatót foglalkoztató karon 3-5. legtöbbet publikáló vagyok, illetve 2013 óta minden évben írok egy monográfiát. Soha nem éreztem magam hátrányban a levelezős diploma miatt. (Az igazgatásszervezőit is levelezőn szereztem). Mondjuk nálam nem sokra mennem a levelezősök a sirámaikkal. ("Én is levelezőn végeztem, kolléga, igen, munka mellett mindkét diplomát, sőt, a PhD-t két munka mellett. Csak mi ezt soha nem hoztuk fel vizsgán.").
2016. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!