Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jelentkeznek emberek...

Miért jelentkeznek emberek közismert büfészakokra?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van olyan, akit őszintén érdekel a szakma, ők azok akik általában a doktori fokozatig is viszik.

A többiek meg azért, mert úgy gondolkodnak, hogy ha nincs diplomád, akkor egy büdös nagy senki vagy.

2015. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert közismert büfészakok diplomájával is könnyebb elhelyezkedni, és többet lehet keresni, mint érettségivel.
2015. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez igaz
2015. ápr. 13. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz.


Én is elkezdtem az egyetemet mások faggatására, mert hogy ezzel hű de jó lesz majd nekem. Lehet, viszont ha marhára nem érdekel és tudom, hogy később se fog, mit érek vele? Ott is hagytam és jelentkeztem máshova, amire mindenki csak azt mondta, hogy arra jó lesz majd, hogy kitöröljem vele, mert erre nincs igény. De nem érdekelt. Inkább elmegyek mongolisztikára (most csak úgy kapásból írtam valamit) és azt megtanulom rendesen, megszerzem belőle a legmagasabb fokozatot, minthogy olyanra pazaroljam az egész életem, amit utálok, csak mert az olyan jól kereső szak. Imádom az olyat, aki elmegy jogásznak, betanulja a sok monológot, de nem tud vele mit kezdeni, értelmezni, mert nem érdekli, csak "divatból" ment erre. Az ilyenekből is aztán van haszon.

2015. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl jogi egyetmere jelentkeztem, már erről is hallom, hogy mekkora büfé szak, mennyire nincs rá szükség stb. De ha engem ez érdekel? Emiatt nem fogok az orvosira vagy közgázra járni.

Másik pedig, hogy olyanokra nincs szükség, akik rosszak az adott szakmában. Pl jogászoknál is: ROSSZ jogászokra nincs szükség, nem jogászokra.

2015. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

Mert hülyék a reál tárgyakhoz és nekik is kell valami "tudomány". :DDD

Meg ugye ez is diploma,és lehet vele villogni,meg selfie-zni.Persze az élet mindent a p1csájuk alá rak.Ez van.Hulladékoké a jövő.

2015. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem például sok dolog érdekelt, de nem akartam leragadni azon a szinten, hogy neten olvasok róla/filmet nézek.


Sok dolog érdekel de általában nem behatóan.


Mivel nem vagyok nagy ész és nem tudtam eldönteni, konkrétan melyik legyen, egy multidiszciplináris, értelmetlen büfészakra kerültem. Valamiért az emberek 80%-a már a neve után érzi, hogy az, egyrészt mert majdnem mindenkinek valami ismerőse is ezt végezte - olyan sok helyen oktatják és nem is a legnehezebb - vagy egyszerűen egy kétségbeesett, tanulni akaró de kibukástól félő végzős gimisen kívül mindenki érzi, hogy ez humbug.


Elsőben nem 'mertem' átmenni máshova, másodikban elkövettem azt a hibát, hogy 2-3 tárgyért maradtam, ami érdekelt.

Már az egészet utálom, mint a halált, de mit van mit tenni... Ha nem lenne hallgatói szerződés, lehet holnap már iratkoznék is ki...

2015. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!