Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek csak akkor juthato...

Szerintetek csak akkor juthatok be az orvosira ha egyből biokémia szakos gimibe megyek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 17:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha lehet olyan válaszát várnám aki orvostanhallgató! Te milyen gimibe jártál előtte?
2010. febr. 18. 17:47
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak akkor. Tőlünk bejutottak angol szakról, sőt általánosról is. A lényeg az, hogy majd válassz biosz+fizika, vagy kémia fakultációt ha eljön az ideje (utsó két év), habár úgy hallottam, hogy a fizikát ki akarják venni az érettségi követelményekből nemsokára. Szóval akkor marad a biosz+kémia, és bioszból emelt szintű érettségi kell majd, kémiából jó a középszint, + nem árt 1 nyelvvizsga sem, mert kellenek a plusz pontok! Szerintem azért még gondold át a dolgot, mert csak néhány orvos visz haza sok pénzt. Ha jól akarsz keresni, akkor a szülészet-nőgyógyászat felé vedd majd az irányt, mert ott már kezdőként is jönnek a vastag borítékok:)
2010. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az első válasz nagy részével egyet értek,de nem csak a szülész-nőgyógyász visz haza sok pénzt.Aki műt az már általában jól jön ki a dologból.Anyukám a balesetin dolgozik nővérként,és amilyen kocsijuk van az ottani orvosoknak...5+ millió tuti. Nem gondolom hogy a 100000 forintos fizujából van neki pénze erre:)De arra légy felkészülve hogy az orvosin az emberek bekattannak az elvárásoktól,tanulástól,ha ott valakinek van 5 perce az földhöz vágja magát aztán alszik:)
2010. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sima hatosztályos gimibe jártam és elsőre felvettek. Sőt, a sulinkból humán osztályból is vettek fel vkit:)

Mondjuk faktra jártam bioszból és fizikából:)

2010. febr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bármilyen gimiből, ahol van biológia meg kémia fakultáció. De akár bármilyen suliból is bejuthatsz, ha van agyad, és határtalan szorgalmas megtanulni mindent ebből a két tantárgyból.
2010. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!! Kicsit megijedtem mert egy volt tanárom lánya készült az orvosira és emelt fizikából érettségizett mégsem vették fel. Viszont felvették a Budapesti Műszaki Egyetemre /energetikai mérnök szakra/. Nem akar ott maradni ezért jövőre újból megpróbálja. Most nem azért de már majdnem istennek kell lenni egy orvosira?
2010. febr. 19. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell istennek lenni. Ezt a biokémiát én nagyon egy "fellengzős" dolognak, meg jó emlegetni, de valójában nem nagy ördöngősség.

Amúgy az, hogy valaki emelt fizika érettségit csinál, még nem jelenti azt, hogy sikerült is neki. Bár idén már lecsúsztál az érettségi jelentkezésről, én a következőt ajánlom: ha tudod, hogy valamiből emelt szinten kell majd érettségizned, akkor előrehozottan próbálj meg közép szinten is érettségizni. Osztálytársam is ugyan ezt csinálta, én is, és most sokkal jobban jövünk ki pontokkal, mint aki csak az egyiket csinálta.

2010. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vészes, ne aggódj:) Csak tanulj:D Meg attól, h vki vmiből emeltet csinál, még nem jelenti azt, h jól sikerül neki. Pl ha 60%-ot ír (ami már 5-ös) akkor egyáltalán nem biztos, h bejut. Sőt...

De nem kell istennek lenni...ezen az oldalon sokan azt hiszi, h csak zsenik kerülnek be orvosira. Én nem tartom magam zseninek, mégis elsőre sikerült:)

2010. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!