Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék átmenni a Kisképzőbe...

Szeretnék átmenni a Kisképzőbe, válaszolna egy ottani diák?

Figyelt kérdés
Most tizedikes vagyok, úgy gondoltam, hogy a 11. évemet már a Kisképzőben kezdeném. Amúgy a Jelkybe járok, divat- és stílustervező szakra, így átvennének évismétlés(ek) nélkül is? Egyébként persze legszívesebben a Kisképzőben is a divat szakra mennék, de még a fotós meg az animáció ami szóba jöhetne. A jegyeim 4-5, de a rajztudásom egyáltalán nem kiemelkedő :/ A fotós és az animációs szakok esetében is néznék a rajztudást?

2015. márc. 7. 15:17
 1/3 anonim válasza:
Sziia én idén felvételiztem sikeresen a kisképző festő szakára! Most 8. os vagyok és jövöre ott fogok tanulni. Tenni kelett egy szakmai vizsgát, ahol nagyon számít a rajztudás, mivel csak akkor hivnak be szóbelire az egyes szakokhoz, ha azon átmész. A szóbelire már nagyjából azokat hivtak be akiket felvesznek, ott már kevesebb ember esett ki. Így kerültem bele abba a 9 emberbe aki az osrszágból oda festészetre fog járni. Így a szakmai vizsga miatt nagyon fontos a jó rajztudás! Meert akkor nem hivnak be szóbelire! Szóval ha nem rajzolsz kiemelkedően meg lehet próbálni, de nem biztos, hogy sikerül.
2015. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
ha bármi másik kérdésed van még a felvételivel kapcsolatban nyugottan kérdezz, megpróbálok rá válaszolni:)
2015. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Ugyan úgy mint az előző válaszoló én is 8.-os vagyok és engem is most vettek fel a 2015/16-os tanévre, ötvös szakra. Amúgy igen, a közhiedelemmel ellentétben a fotós és az animációs szakra is le kell tenni ugyanazt a "rajzi alkalmassági vizsgát" amit az összes többi szakon, de hidd el ezen a vizsgán nem azt nézik, hogy mennyire "szép" a rajzod hanem azt, hogy tudsz e tanulmányrajzokat készíteni és, hogy mennyire vagy kreatív. De fontosnak, hogy még mielőtt elmennél oda felvételizni valamilyen rajzi felkészítést mindenképpen vegyél igénybe lehetőleg olyasvalakitől aki tudja, hogy mik a Kisképzőben az elvárások. Amúgy szerintem ha felvettek divat-stílus szakra szerintem egy kis előnyt élvezel, bár azt is meg kell hagyni, hogy a divat-stílus szak a Képző 3, legtűljelentkezettebb szaka, de ha gyakorolsz és kitartó vagy akkor valószínűleg fel fognak venni! Csak még kell dolgozni érte! :)

Én mindenesetre nagyon szurkolok neked és remélem, hogy sikerülni fog a felvételid!!! ;)

Addig is ha van még bármiféle kérdésed a felvételivel kapcsolatban írj nyugodtan, ha tudok akkor válaszolok! :)

2015. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!