BME, vagy Óbudai Egyetem?
A BME igazi egyetem, az OE egy gyenge főiskola, amely egyetemnek hívja magát.
Gépész szakterületen a BME, SZIE és Miskolc rendelkezik MAB által akkreditált doktori iskolával, vagyis mindössze ezen a három egyetemen van legalább 7 olyan professzor akinek a szakmai munkássága képes megütni a MAB által meghatározott (nemzetközi mércével még így sem túl magas) szintet.
És ugyan mit számít ez az egész, ha egy 6 féléves alapozás után egy fél év alatt többet tanul az ember a szakmájában a gyakorlaton és a szakdolgozatával?
Az OEnek is vannak szép versenyeredményei, akkor meg miről beszélünk?
Mint minden ilyen kérdés alatt elindult az OE szidása. Ezt pedig 90%-ban olyan emberek írják, akik BME-sek vagy nem jártak az Óbudai Egyetemre (esetleg mindkettő). Mivel nem szeretnék belekeveredni ebbe a vitába, ezért inkább a kérdető kérdésére összpontosítanék.
Szóval mint azt előttem is leírták, az OE gyakorlatiasabb, a BME pedig inkább elméleti oktatást ad. Kb. ugyanazt tanuljuk, mint a BME-sek (sőt sztem ugyanazt), csak míg tőlünk azt kérik vizsgán amit leadtak, addig ott nem (volt BME-sek mondták). Szóval szerintem ezért is mondják, hogy jobb suli, mert nehezebb elvégezni. VISZONT ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy a végzett hallgatók között is nagy szakmabeli tudáshiány lenne. Úgy vélem, hogy ez nem egyetemtől függ, inkább az adott hallgató ambícióitól.
Nekem is bőven meg volt a pontom a BME-hez (jócskán 400 felett), mégsem azt választottam, mert nekem is mesélték a magas bukási arányt, meg az irreális elvárásokat. Minél több negatív tapasztalatot hallottam, annál jobban elment a kedvem (pedig tetszett a BME hírneve). Most így OE-sként nem bántam meg, hogy idejöttem, és nem a BME-re, bár azért oda is beülnék pár órára, hogy pontosabb összehasonlítási alappal rendelkezzem.
Szerintem az OE-ről is simán kerülnek ki olyan szakemberek, akik értenek ahhoz amit tanultak, és olyanok is akik csak 2-sel csúszkáltak mindenhonnan. De ez a BME-re is igaz. Lehet vannak ilyen "szuperkirály" oktatók, mint azt az előttem válaszolók közül írta valaki, de mit érsz vele ha nagy tudású, de nem tud tanítani, vagy téged nem érdekel az a tárgy, amit tart, stb.
Nem azt mondom, hogy ne menj a BME-re, csak gondold át ezek alapján hol éreznéd magad jól. Esetleg írhatsz privátot (az OE-ről szívesen válaszolok a kérdéseidre)
És persze sok sikert!
Már kb. 2 éves a kérdés, de azért ezt még beszúrom ide válaszként.:
Én OE-BGK gépész szakot végeztem el kiváló eredménnyel. Kérdésem az, hogy mit érek vele, ha M.o.-on 0, azaz nulla az igazi autógyártás? Nem a robotmunkáról beszélek, és kisebb-nagyobb alkalomszerű feladatokról.
M.o.-on nincs egy igazi, normális autógyár, ahol nem a külföldieknek dolgozunk éhbérért. Nincs igazi kutatás-fejlesztés-tervezés.
Akkor nem teljesen mindegy, hogy BME vagy OE vagy SZIE vagy SZE vagy ME?
Persze az embert jó érzéssel tölti el, ha egy neves egyetemen végzett. ....és utána mi van? Külföld? Ja, igen! Külföld :-(, ha az ember igazán a szakmájában szeretne dolgozni vagy elhagyja a pályát vagy beáll ő is biorobotnak. Ez a jelenlegi magyar valóság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!